1 zł
2 600 000 zł

BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

Przed dworkiem, 1913 r.

olej, płótno; 47 × 79 cm
sygn. i dat. l. d.: S.K.Batowski / 30 XII 1913.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ZBIERANIE PAPROCI - OLBRZYMIE BUKIETY TE OBURĄCZ NIOSŁA PARA LUDZI..., przed 1901/1902

akwarela, gwasz, tusz lawowany, pędzel, pióro karton
41 x 31,2 cm
sygn. p.d.: S K Batowski
Na odwrocie nalepka (druk, atrament) warszawskiego Salonu Sztuki St. Kulikowskiego o treści: Salon Sztuki St. Kulikowskiego | Warszawa - Krak. Przedmieście 7. | Autor Batowski Kaczor St. | Tytuł dzieła Zbieranie paproci | (gwasz)

Portret starca w turbanie, 1897 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 34 x 25,5 cm
sygnowany i datowany l.śr.: 'Batowski | 97 '

Portret sędziego Bozewskiego ze Lwowa

olej, tektura; 44,5 x 34 cm;
ze zbiorów F. Ścibałły w Krakowie

Szkicownik artysty

42-stronicowy notatnik z autorskimi pracami; 16,8 x 10,8 cm

Pejzaż zimowy, 1920

olej, tektura; 14,5 x 19,7 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: II XII 1920. Batowski

Zbieranie paproci, ok. 1890

tusz lawowany, gwasz, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. [...] S K Batowski;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki St. Kulikowskiego, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 7, z dopisanym tytułem: Zbieranie paproci

Burza - Konie poniosły, 1943

olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: St. Batowski / Lwów 1943

Święty Antoni

olej, płótno, dublowane, 60 x 42 cm,
sygn. p.d.: (...) S.K. Batowski (...) 1898

Scena przed kominkiem, 1894

olej, płótno, 100 x 150 cm
sygn. l.d.: St. Kaczor Batowski/ 1894

SOMOSIERRA, 1911

olej, płótno
77 x 98 cm
sygn. l.d.: S K Batowski | 1911
na krośnie nalepki wystawowe: 1. wystawy we Lwowie z datą 1911 i tytułem obrazu Somosierra; - 2. wystawy w warszawskiej Zachęcie (zachowana jedynie we fragmencie)

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Salon 1911 Towarz. Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem, Warszawa grudzień - styczeń, Warszawa 1911, s. nlb., nr kat. 22, il. na wklejce nlb. 5; UWAGA: katalog wydany także w języku rosyjskim; numeracja i ilustracje identyczne;
- Z. Z., Z lwowskiego Salonu, "Sztuka" Miesięcznik ilustrowany poświęcony Sztuce i Kulturze, Lwów 1911, il. na s. 87, tekst o obrazie na s. 91.

Zaprzęg przed dworem, 1913

Olej, płótno; wym.: 49 x 81 cm;
sygn. l.d.: S.K.Batowski / 30 XII 1913.

Pejzaż zimowy, 1920

PEJZAŻ Z CHATĄ

olej, płótno, 35 x 58 cm
sygn.p.d. Batowski

TOWARZYSTWO SZKOŁY LUDOWEJ, koniec XIX w.

olej na płótnie (en grisaille),
29,5 x 21 cm, sygnowany p.d. monogramem "S.K.B.".

SZARŻA HUSARII NA PIECHOTĘ TURECKĄ

Olej, płótno; 60 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Batowski | 1922

Karmienie kur i gęsi, 1922

olej, tektura; 30 x 23 cm;
sygn. p. d.: Batowski 1922

ŚW. FRANCISZEK

Olej, płótno, dublowane, 60 x 42 cm,
sygn p.d.: (.....) S.K. Batowski (....) 1898

Epizod z wojny polsko - bolszewickiej, 1928

olej, płótno; 175 x 125 cm;
sygn. p. d.: S. Batowski 1928

PEJZAŻ GÓRSKI Z CHATĄ

Olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 32 cm
Sygnowany l.d.: Batowski
Pochodzenie: zbiory Jana Szydluka.

liczba obiektów: 286