POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, papier,
36 x 47 cm,
sygn. p.d.: dedykacja... Jerzy Potrzebowski
olej, płótno,
26 x 35 cm;
sygn. p. d.: Potrzebowski / 64
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
Akwarela, tusz, papier,
27 x 34 cm
sygn. p.d.: Gra? 2 VII 1965(?) Jerzy Potrzebowski
Olej, płótno,
52 x 77 cm
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier, 68,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Olej na płótnie, 62 x 94 cm
sygn. l.d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno, 60,5 x 89,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno
60,5 x 89,5 cm;
BITWA POD KUTNEM - z cyklu WRZESIEŃ 1939
Olej, płótno
66 x 86 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski
Na blejtramie napis długopisem: Z cyklu wrzesień 1939 rok - Bitwa pod Kutnem. Powyżej napis ołówkiem: Bitwa pod Kutnem 12.IX. 62 gen. Bortnowski (
)
Akwarela, papier;
27,5 x 37,7 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
28 x 39,5 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
26 x 39 cm w świetle passe-partout
olej, płótno, 40,5 x 45,5 cm;