1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Na śmierć Kardynała, 1981 r.

linoryt, papier, 45 x 34,8 cm, odbitka 26/50, sygn. na dole: Na śmierć Kardynała; 26/50; S. Fijałkowski 81

cena wywoławcza: Wykup abonament

23 VII 2008 - 5, 2008

akwarela, ołówek, papier
33,2 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: 23 VII 2008 - 5, p.d.: 30/2008 S. Fijałkowski

26 VIII 1970, 1970

olej, płótno
29,5 x 40 cm
sygn. na odwrocie na listwie: Stanisław Fijałkowski | Łódź, Zachodnia 12 m. 59, obok strzałka
na wewnętrznej krawędzi krosna napis autorski: 26 VIII 1970 38/70

Ognisty wóz Eliasza, 1979

linoryt, papier; 40,5 x 30 cm (wymiar kompozycji),
62 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 79 (ołówkiem); tytuł l. d.: Ognisty wóz Eliasza (ołówkiem)

Stawianie pytań - co ciemna noc, 1985

olej, płótno, 92×73 cm
sygnowany na odwrocie, d. na wew. stronie krosna "Fijałkowski - Stawianie pytań - co ciemna noc"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań

Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003

Literatura:
Stanisław Fijałkowski, red. M. Waller, Poznań 2003, poz. kat. 202

Autostrada XXXIII, 1976

olej, płótno, 98 x 82 cm,
sygn. na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI / XXXIII AUTOSTRADA, 1976

Chorągiewka i deszcz, 1983

olej, płótno, 92 x 74cm,
sygn. na blejtramie: Stanisław Fijałkowski Chorągiewka i deszcz

11-VI-73

linoryt, 37x47 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d. S. Fijalkowski 73 oraz: 11 VI 73.e.a.

16-VI-75

linoryt, 52 × 38 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d. S. Fijałkowski oraz 16 VI, 75.17.40

Hommage a Joan Miro (II), 1978

linoryt, 37 × 47 cm, w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz Hommage à Joan Miró (II).e.a.

VIII Studia Talmudyczne, 1978

linoryt, 37x52 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz VIII studia talmudyczne / 16.50

Na Śmierć Kardynała, 1981

linoryt, 39 × 49 cm w świetle passe-partout,
sygn. l. d.: S. Fijałkowski 81 oraz Na śmierć Kardynała / 17.50

1 maja 1983

linoryt, 34 × 44 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz 1 maja 1983.15.50

Ostatnia Wieczerza wg. Dürera, 1978

linoryt, 39 × 53 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz Ostatnia Wieczerza wg. Dürera.12.50

12.IX.2012 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

23 VII 98-12 II 2006a.psd

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.)
28.2x21.5 cm

21 I 62, 1962 r.

olej/płótno, 42 x 36 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: "S. FIJAŁKOWSKI - 21 I 62 7/62"
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

- zakup bezpośrednio od artysty

11 VI 2003, 2003 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski | 11 VI 2003 15/2003'

Teka: Xylon 63, 1964

obwoluta z rokiem wydania 1964, 14 grafik;
szlachetny wydruk linorytu, papier; 49,5 x 34,5 cm
(3 arkusze podwójne i 1 pojedynczy z siedmioma kompozycjami);
teka wydana w nakładzie: 600 egzemplarzy.

22 V 2012-A3.psd, 2012

grafika komputerowa, papier; 33,5 x 24,3 cm (wymiar kompozycji), 41 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: S. Fijałkowski l. d.: 22 V 2012 - A3.psd po środku: e. a.

liczba obiektów: 593