1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Zaćmienie, 1988 r.

technika mieszana, tusz, gwasz/papier, 66 x 78 cm (arkusz), 78 x 88 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `Zbigniew Makowski IX 1988`

Estymacja: 13 000 - 17 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ten świat, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 24 x 32 cm
sygnowany w środku kompozycji: `ZBIGNIEW MAKOWSKI VI 1963`

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1979

Gwasz, tusz, karton; wym.: 56,5 x 75,5 cm; sygn. l.g.: Zbigniew Makowski, Primavera Varsoviae 1979

Inanis et vacua, 1975

akwarela, gwasz, papier;
27,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. śr. g.: Zbigniew Makowski / fec 1975, u dołu napis: dla I. A. Jakimowiczów · VII·1975

Kompozycja, 1978/79

tusz, piórko, akwarela, gwasz, papier;
35 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zbigniew Makowski VII 1978 Vars(...)
u góry napis autorski: dla Bernarda Keplera, Warszawa X 1979.

Violet Virgule, 1969

gwasz, papier; 56 x 76 cm
sygn. p.d. Zbigniew Makowski 1969

Estymacja: 60000 - 70000 PLN

Te quaerens Ariadna, 1996 r.

akryl/płótno naklejone na dyktę, 40 x 50 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi: `te quaerens Ariadna. Zbigniew Makowski f. V.1996.`
na odwrocie na dykcie napis: Te quaerens, Ariadna, tuoquo | incensus amoro. | Catullus Carmen 64, 253 | Zbigniew Makowski f .V.1996. oraz nalepka informacyjna Galerie Alice Pauli z Lozanny
Tytuł obrazu jest cytatem z poematu Caiusa Valeriusa Catullusa, urodzonego w Weronie poety rzymskiego, żyjącego w latach 84-54 p.n.e.

- Dom Aukcyjny Agra-Art.
- kolekcja prywatna

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Kompozycja, 1970 r.

akwarela, tusz/papier, 23,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `ZBIGNIEW MAKOWSKI 1970`

Estymacja: 13 000 - 16 000

Paesaggio con paesaggio (!)

Olej, płótno; 65 x 35 cm
Sygn. na odwrocie: PAESAGGIO/ CON/ PAESAGGIO (!)/ Zbigniew Makowski/ 1971/ fecie hic

Estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Sen oczywisty, 1968

Olej, deska; 71 x 100 cm
Sygn. p.d. ZBIGNIEW MAKOWSKI 1968
Na odwrocie "SEN OCZYWISTY"/ 71 x 100/ 1968

Estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Kompozycja, 1970

gwasz, piórko, tusz, papier;
37,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Zbigniew Makowski IX 1970 Warszawa
Na odwrocie napis: Zbigniew Makowski / xxx - gwasz / własność A. i B. Z. Nowickich
Na odwrocie naklejka BIURO WYSTWA ARTYSTYCZNYCH / BYDGOSZCZ- CZERWIEC 1974 Z pierwszej wystawy dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych /PSLP Bydgoszcz Nr 342/74 - 200 egz

FORSE TU NON PENSAVI CH`IO LOICO FOSSI!, 1982

Tusz, akwarela, papier; 20 x 25 cm
Sygnowany p.g.: Zbigniew Makowski f. II. 1982 Warszawa.

Bez tytułu, 1965 r.

tusz, akwarela/papier, 51 x 71 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Pochodzenie: Galeria r, Poznań

17 Contemporary Artists from Poland, Albright-Knox Art Gallery, Buffalo, Nowy Jork, USA, 26.09-31.10.1976

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 18 000 - 22 000

Jeden z tych wielkich obrazów, 1975 r.

akwarela, tusz, gwasz/papier, 27 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u góry: `?une de ces grandes images? Zbigniew Makowski VIII 1975`

Estymacja: 12 000 - 14 000

Niemowlę. 1953 r.

piórko, tusz lawowany/papier, 14 x 20 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Z. Makowski 11.03 | 1953`

Estymacja: 2 000 - 3 500

Bez tytułu, 1964 r.

technika mieszana, akwarela, tusz/papier, 29,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany: `Zbigniew Makowski 1964`
na odwrociu naklejki Galerii Program Renes

Wysoko, 1962 r.

technika mieszana, akwarela, tusz/papier, 22,5 x 32 cm
sygnowany i datowany: `Zbigniew Makowski IX. 1962`
naklejki: Renes Fibak Program

Kompozycja, 1963 r.

piórko, tusz lawowany, akwarela/papier, 35 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Z. Makowski 1963`

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Studium modlącej się

tusz/papier, 29,5 x 21 cm

Estymacja: 2 200 - 3 600 zł

Portret mężczyzny, 1954 r.

akwaforta/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany i datowany na płycie l. śr.: `Makowski 1954 r.`

Estymacja: 1 600 - 2 200 zł

liczba obiektów: 224