1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Postać, 1981 r.

tusz, węgiel/papier, 100 x 71 cm
sygnowany i datowany l.g.: '81. M. Abakanowicz'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wiatrakowaty, 1961 r.

olej/płótno, 100 x 71 cm
sygnowny l.d.: 'Abakanowicz 61'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z opisem obrazu

- Wystawa Malarstwa z cyklu "Polskie Dzieło Plastyczne w XV-lecie PRL", Galeria Zachęta, Warszawa, 1963

bez tytułu, 2006 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 32 x 49,5 cm, sygn.

bez tytułu, 2006 r.

rysunek, wydruk / papier, 42 x 29,5 cm, sygn.

bez tytułu, 2006 r.

Tkanina Dorota IV, 1965 r.

technika własna, sizal, włosie, gobelin, 140 x 200 cm
sygnowana p.d. wyszytym monogramem wiązanym 'MA'; na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy i podpisem artystki: 'MAGDALENA ABAKANOWICZ | "DOROTA" | 140 x 200 cm | 1965 r. | M. Abakanowicz'

- "Magdalena Abakanowicz", galeria ŻAK | BRANICKA, Berlin, 30.04 - 4.05.2015

Z cyklu Portrety anonimowe, 2001 r

masa papierowa, metal (stelaż), żywica, wymiary podstawy: 21,5 x 19,5 cm, wys. 89 cm
sygnowana i datowana na podstawie: 'ABAKANOWICZ 01' oraz monogram wiązany 'MA'

Postać, 2001 r.

brąz, 110 x 34 x 20 cm
sygnowana i datowna z tyłu monogramem wiązanym: 'AM 01'

Teka grafik Katharsis, 1985 r.

miękki werniks/papier, 76 x 56 cm (arkusz)

wszystkie grafiki sygnowane i datowane ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85' opisane l.d.: '21/100'
6 grafik, edycja 21/100

Z cyklu: Twarze, 2006 r.

tusz chiński, 42 x 30 cm, sygn.

z cyklu TWARZE/FACES

tusz chiński lawowany, papier, 42 x 30 cm, 2009

Kompozycja abstrakcyjna, 1959 r.

olej/płyta, 61 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `M. Abakanowicz 59`

Bez tytułu, 1974-76 r.

technika własna, sizal, gobelin , 114 x 117 x 5 cm
na odwrociu, wzdłuż dłuższych boków, przyszyte poziomo pasy beżowego lnu; skórzana autorska nalepka z nieczytelną sygnaturą i śladami daty: `1974-76`; przy zamszu metalowa zawieszka z cyfrą "1" na rewersie i krzyżykiem na awersie

Figura siedząca, 1974 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 136 x 51 x 59 cm
sygnowany i datowany na autorskiej płytce: `SEATED FIGURES | ABAKANOWICZ | 1974`

Bez tytułu - z cyklu Katharsis, 1985

sucha igła, papier;
35,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy)

Kosmos, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 50 X 38 cm, sygn.

Z cyklu `Katharsis`, 1985 r.

sucha igła/papier, 48,5 x 64 cm
sygnowana p.d.: `M.Abakanowicz 85` l.d.: `42/100` oraz sucha pieczęć

Z cyklu `Katharsis`, 1985 r.

sucha igła/papier, 64 x 48 cm
sygnowana ołówkiem i datowana p.d.: `M. Abakanowicz 85` l.d.: `42/100` oraz sucha pieczęć

Anatomy 3, 2009 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, metal, wymiary stelaża: 100 x 28 x 20 cm, wymiar rzeźby: 22 x 59 x 14 cm
z boku plakieta z opisem pracy: `ANATOMY 3 | M. ABAKANOWICZ | 2009`

liczba obiektów: 216