1 zł
2 600 000 zł
/7

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)

Nasza ziemia, 1957

drzeworyt na bibule;
wymiary: 450 x 245 mm;
sygn. oł. l.d.:
M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 15/25.
Stan zach.: dobry

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pieta III, 1961

drzeworyt na bibule;
wymiary: 530 x 390 mm;
sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 23/50.
Stan zach.: dobry

Pieta, 1960

drzeworyt na bibule;
wymiary: 295 x 490 mm;
sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 3/25.
Stan zach.: dobry

Wierzby, 1947

akwaforta;
wymiary: 245 x 155 mm;
sygn. i tyt. oł. (wraz z określeniem techniki) l.d.: M. Hiszpańska, dat. p.d.; poniżej odbitki dedykacja autorki.
Stan zach.: dobry

Uliczka - Nowa Ruda I

drzeworyt, 18 x 12,5 cm
sygn. ołówkiem u dołu: "M.Hiszpańska Neuman. Nowa Ruda I. 23/43 1952 4."

Autoportret 1947

suchoryt, wym.: 165 x 114 mm, sygn. dat. i tyt. oł.

Boże Narodzenie 1949

drzeworyt, wym.: 120 x 100 mm sygn. dat. oł.

SANDOMIERZ 1951-1953

cykl drzeworytów, 34,5 x 24,5 cm,
sygnowane ołówkiem "Hiszpańska-Neumann"
"Dzwonnica św. Jakuba", 1952 (fot.)
"Katedra", 1953,
"Mały Rynek", 1951,
"Ratusz", 1953,
"Kościół św. Jakuba", 1953,
Sandomierz - Widok ogólny, 1953

SANDOMIERZ - cykl drzeworytów

podpisy ołówkiem w języku niemieckim
(technika określona "Holzstich", tj. drzeworyt sztorcowy),
wszystkie sygnowane ołówkiem
"Ratusz I", 1951
22,5 x 22,3 cm
"Ratusz II, 1953
28 x 31 cm
"Kościół św. Jakuba, 1953,
39 x 25 cm
"Targ na jarzyny", 1952,
22 x 22,5 cm
. "Widok na katedrę",1953
36 x 25 cm
Bez tytułu - Widok ogólny miasta, 1953,
26,5 x 35,5 cm

WYGASŁY PIEC, 1946

drzeworyt, 16 x 18 cm, sygnowany ołówkiem i dedykacja 1950

DZIWNE ŚWIATŁO, 1948

drzeworyt, 18,5 x 15 cm, sygnowany ołówkiem "M. Hiszpańska-Neumann Dziwne światło 1948"
oraz dedykacja 1950

"JESIEŃ WALCZAKÓW", 1947

akwaforta, 24,4 x 17,4 cm, sygnowana ołówkiem "MHiszpańska "Jesień Walczaków" oraz dedykacja "Kaczorkowi i Jackowi Mysz 19.IX.47" oraz "akwaforta 1947"
Hiszpańska wykonała tylko nieliczne akwaforty w latach 1947/48.

"WIERZBY", 1947

akwaforta, 24 x 15,5 cm, sygnowana ołówkiem "MHiszpańska Wierzby"

RODZINA GÓRALSKA, 1948

Drzeworyt, 21 x 16,8 cm, sygnowany ołówkiem "myszką" (znak artystki), "Szlembark 1948"; późniejsza dedykacja (z 1952 r.)

POWRÓT, 1961

tempera na tekturze, 102 x 68 cm
sygnowany po lewej w środku rysunkiem myszki oraz "1961 MN"

MATKA BOSKA Z DZIECIĄTKIEM, 1968

"witraż" i malowidło olejne na płycie, 72,5 x 35,3 cm
na odwrocie dedykacja: "Kochanemu Witusiowi od ciociobabci Myszy na urodziny 24.VIII.68" i rysunek myszki

Portret męski, 1948

ołówek na kartonie, 32,5 x 24 cm
z lewej strony napis "To jest portret (zapijaczonej) duszy redaktorskiej"/ 28. I. 48 i rysunek myszy.

/7
liczba obiektów: 137