1 zł
2 600 000 zł
/7

KATZ Emmanuel (zw. Mané-Katz) (1894 - 1962)

Wędkarze na statku, 1944 r.

tusz/papier, 17 x 22 cm
sygnowany i datowany. l. d.: `Mané-Katz 44`
na odwrociu: Walka bokserska (rysunek - ucięty u góry)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Popiersie mężczyzny

węgiel, papier, 65 x 50 cm;
sygn. p. g.: Mane Katz / 29

Statki przed tamą, 1931 r.

olej/karton,
48 x 64 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Mane - Katz 31`

Martwa natura, 1928

olej, płótno;
81 x 65 cm
sygn. p.g.: Mané-Katz 28

Skrzypek

brąz,
wys.: 38 cm
sygnatura ryta na podstawie: `Mane - Katz`

Pejzaż z Karpat, ok. 1930 r.

olej/płótno,
65 x 82 cm
sygnowany p. d.: `Mane - Katz`

Popiersie mężczyzny

węgiel, papier,
65 x 50 cm;
sygn. p. g.: Mane Katz / 29

Przed chatą

olej/płótno naklejone na płytę, 51 x 61 cm
sygnowany l. d.: `Mane Katz`

Żyd grający na flecie

brąz patynowany, podstawa marmur, wys. z podstawą: 40 cm
sygnowany na podstawie: `MANE KATZ`

Wieś na Ukrainie, 1936 r.

olej/płótno, 88 x 114,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Mane Katz 36`

Malarz na plenerze

olej, deska, 30,2 x 37,2
sygn. l.d.: Mane Katz
wtórna p.d.: Soutine
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego z dnia 15 grudnia 2001 roku, Warszawa

Dziewczynka

ołówek, papier,
26,8 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Mane-Katz

Corrida, ok. 1930

olej, płótno,
35 x 35 cm
sygnowany l.d.: Mane - Katz

Portret mężczyzny

pastel, tektura,
59,5 x 47,2 (w świetle ramy)
sygn. l. d.: Mané - Katz

Portret Żyda, ok. 1926

olej, tektura,
19.7 x 15.8 cm
sygnowany l.d.: Mané Katz

Corrida

olej, płótno, 34,8 x 34,9
sygn. l. d.: Mane-Katz

Chłopiec w czerwonej kamizelce

olej, tektura, 46,3 x 37,5
sygn. p. d.: Mané-Katz ; na odwrociu naklejka domu aukcyjnego Christie`s i nowojorskiego sklepu z materiałami artystycznymi Roberta Rosenthala

Wędkarze na statku, 1944

tusz, papier
17 x 22 cm

Sztorm, 1931

tempera, papier naklejony na płótno
62,8 x 46,5 cm

Mężczyzna w czerwonym kapeluszu, 1923

63,2 x 48,2 cm

/7
liczba obiektów: 140