1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

AUTOPORTRET Z CHRYSTUSEM FRASOBLIWYM, 1960

olej na tekturze, 37 x 25,5 cm, sygnowany p. g. "Wlastimil Hofman 1960"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret przy schodach

olej, tektura, 49 x 35 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1955

Starość i młodość

JEŹDZIEC Z DZIEWCZYNĄ, lata 40. XX w.

Piórko, tekturka (okładka bloku z papierem listowym); 18,4 x 23,4 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: [monogram wiązany] WH | Palestyna
Nad sygnaturą napis długopisem: Prawdopodobnie |
ten rysunek z cyklu do historji Czech | przedstawiał porwanie Jitki

POGOŃ ZA MATERIALNYM SZCZĘŚCIEM

Kredka, papier; 9,7 x 16,4 cm
Sygnowany kredką p.d.: hofm; oraz l.d.: monogram wiązany WH
Na dole podpis kredką: Pogoń za materyalnem szczęściem

Z ŻYCIA STUDENTÓW W PARYŻU, 1899-1901

Piórko, papier; 16,7 x 11,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: [monogram wiązany] WH;
piórkiem na dole: Wlastimil Hofman

KOREKTA LEONA GEROME`A, 1899-1901

Piórko, papier; 15,5 x 10,1 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem p. d.: Wlastimil Hofman

KARYKATURA JACKA MALCZEWSKIEGO, JERZEGO KARSZNIEWICZA I WLASTIMILA HOFMANA

Ołówek, karton; 24,9 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem na dole: Wlastimil Hofman

JERZY KARASEK Z RZEŹBĄ STURSY, ok. 1925 r.

Czarna kredka, papier; 25,4 x 24,3 cm
Sygnowany kredką dół, środek: [monogram wiązany] WH
Z prawej strony napis ołówkiem: Jerzy Karasek | ze Lvovic | z rzeźbą Stursy | dźwiganą z domu zmarłego | Artysty rzeźbiarza.
Z lewej strony napis ołówkiem: Mniejsza o kolana aby tylko |
rzeźbę uratować | (...) | Hofman
Na odwrocie powtórzenie sceny, bardziej szkicowe, sygn. l. d.: WH

Przedwiośnie

olej, tektura, 33 x 43,5 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929.

Dziecko

olej, deska, 21,5 x 34 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Chłopczyk i Anioł Stróż

olej, sklejka, 22 x 35 cm; sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.
Na odwrocie: napisy autorskie.

Autoportret w kapeluszu

olej, płyta, 60 x 40 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman; na odwrocie: napis Autoportret/ 1968

Nowy modelik - jedyny ratunek

olej, tektura, 33 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu:
Wlastimil/ Hofman/ 1962. Na odwrocie: autorski tytuł obrazu.

Rozmowa Arabów - szkic

olej, karton, 14,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr.d.: WH (monogram wiązany) / Jerozolima

Park

olej, płyta, 61 x 60,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

W moim ogrodzie

olej, tektura, 23,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924; na odwrocie: autorski tytuł.

Autoportret w mundurze

olej, tektura, 24,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916; na odwrocie: napis Autoportret, stempel składu materiałów malarskich Marie Adeltova Praha.

Autoportret w żołnierskiej furażerce

piórko, papier, 27 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 3 XI 1943 Nazaret / Ego

Główka dziecka

czerwona kredka, papier, 19 x 30 cm (w świetle oprawy);

liczba obiektów: 1577