1 zł
2 600 000 zł

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOBIETA Z MANDOLINĄ, lata 70. XX w.

olej na płótnie, 165 x 92,5 cm
Replika obrazu z 1947 r. reprodukowanego w: Bogusław Szwacz. Malarstwo 1946-1956, Kraków 2004, il. 12.
Wystawiana: Szwacz. Wystawa monograficzna, Galeria w Willi Struvego, XII 2004 (w katalogu wystawy poz. 5)
Z pracowni artysty

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1967 r.

akwarela, 29 x 42 cm, sygn.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA Z CYKLU LAURA NR 5, 1959

olej na płótnie, 136 x 109 cm,
sygnowany u dołu "SZWACZ / 59", na odwrocie (na blejtramie) u góry "KOMP. z CYKLU - LAURA No 5", u dołu "SZWACZ 1959"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KOMPOZYCJA Z CYKLU LAURA, 1962

tempera, olej na płótnie,
196 x 97,5 cm,
sygnowany p.d. "SZWACZ 1962", na odwrocie (na krzyżaku) nalepka z I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (z danymi o obrazie)

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1953

akwarela na papierze;
wymiary: 30 x 42 cm;
sygn. i dat. p.d.: Szwacz 1953

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

KRYSZTAŁ PRZESTRZENI ARTYSTY

("Horme klasyczne nr 6", "Ars-hormegram turkusowy", "Ars-hormegram nr 1"),
1974 tempera na płótnie,
33,3 x 27,4 cm,

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁÓDKI W PORCIE, 1935

olej na sklejce,
29,4 x 36 cm,
sygnowany p.d. "Szwacz Bogusław /1935."

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ARS-HORMEGRAM, 1973

olej na płótnie,
59,5 x 73,5 cm,
sygnowany p.d. "SZWACZ. 1973", na obrazie powtarza się napis "ARS HORME -HOMEOSTAT WYOBRAŹNI ARTYSTYCZNEJ"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna, 1950

ołówek, akwarela, gwasz, karton,
40,7 x 57 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Szwacz 8-IX-50; na odwr. l.g. nalepka Domu Aukcyjnego Polswiss Art z aukcji 7 III 2004

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Abstrakcja z murzyńską maską, 1991 r.

olej/płótno, 60,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `1991 B. Szwacz`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Ars Harmegram, 1990 r.

olej/płótno, 66 x 50, 5 cm
sygnowany u dołu: tytuł autorski oraz `B. SZWACZ 1990`

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Art-horme-gram fioletowo-czarny, 1990

olej, tusz, pędzel, gwasz, akwarela,
60.5 x 46 cm
sygnowany p.d.: *SZWACZ* 19?? (1961), śr.d.: SZWACZ 19??, na odwrocie śr.g.: Bogusław | SZWACZ | 1990 | WARSZAWA, na g. żerdzi krosien: SZWACZ. 1990. WARSZAWA | ART - HORME - GRAM., sygn. powtórzona na d. żerdzi, tytuł: ART - HORME - GRAM - FIOLETOWO-CZARNY

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

ŁODZIE, 1935 r.

Olej, sklejka; 27,9 x 36,2 cm
Sygnowany brązowym olejem p. d.: Szwacz Bogusław | 1935

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja, 1950

gwasz, papier
40,4 x 56,6 cm

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja abstrakcyjna 1956

gwasz, papier, 60 x 75,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: SZWACZ / 56 / VI

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

kredka, papier, wym.: 37 x 26 cm
sygn. p.d.: Szwacz 1948 Paris

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

BEZ TYTUŁU, 1989 r.

Olej na płótnie 45 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "Szwacz 1989"

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

Kompozycja 1948

kredka, wym.: 26,5 x 39 cm,
sygn. piórkiem: Szwacz Paris 1948.

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

CZARNA DZIURA METAFIZYKI-56, 1978

technika mieszana na płótnie, 92 x 60 cm,
sygnowany na dole: "Warszawa1978 - Czarna dziura metafizyki-56- Bogusław Szwacz", na odwrocie nieczytelna pieczątka Desy

SZWACZ Bogusław (1912 - 2009)

"ARS-HORMEGRAM-1119", 1987

technika mieszana na płótnie, 27 x 33 cm, sygnowany u dołu: "1987", "B. Szwacz 87";
na odwrocie napisy autorskie.

liczba obiektów: 163