1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, wym. komp. 58,8 × 47,7 cm
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 95/150 oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, wym. komp. 55 x 46,5 cm
sygn. na płycie l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 95/150 oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

FUKSJE, 1917

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygn. p.d.: Kisling 1917, oraz na odwrocie: M. Kisling / Paris / Juillet 1917

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja prywatna, USA
Aukcja Domu AukcyjnegoVersaille Blache, Francja, 1985
Aukcja Domu Aukcyjnego Enghien, Francja, 1986
kolekcja prywatna, Paryż, Francja
REPRODUKOWANY:
Kessel J., Kisling 1891-1953, Stamperia Artistica Nazionale, Turyn, 1989, poz. 141, s.175.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KOS Z DROZDEM, 1952

olej, płótno, 24 x 33 cm
sygn. l.g.: Kisling

REPRODUKOWANY:
Kessel J., Kisling 1891-1953, Stamperia Artistica Nazionale, Turyn, 1989, poz. 24, s. 366.
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja artysty, Sanary, Francja

KISLING Mojżesz (1891-1953)

INGRID, 1932

olej, płótno, 111 x 83 cm
sygn. p.d.: Kisling 1932

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
Aukcja Domu Aukcyjnego Artcurial, Paryż, 2012
kolekcja prywatna, J. Tas, Amsterdam
kolekcja prywatna, Oscar Ghez, Genewa
REPRODUKOWANY:
B.Brus-Malinowska, J. Malinowski, Kisling i jego przyjaciele, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1996 s. 55.
Malinowski J., Brus-Malinowska, W kręgu Ecole de Paris. Malarze żydowscy z Polski, Warszawa 2007, s. 265.
Okres świetności Montparnasse, 1 czerwca-31 października 1978, Musee du Petit Palais, Genewa
Kisling, październik-listopad 1988, Madryt, Barcelona i Bilbao
Kisling Retrospective, 15 kwietnia-15 lipca 1991, Galeria im. Daniela Malingue, Paryż
Kisling Retrospective, 19 listopada 1991 - 10 maja 1992, Mitsukoshi Museum Matsuyama, Mitsukoshi Museum Kawagushiko,
Osaka Mitsukoshi Museum
Montparnasse warsztat świata, 19 czerwca 1992 - 4 stycznia 1993 ,
Marseille Arts Forum Palais de la Bourse, Marsylia
Kisling Retrospective, 5 maja-12 czerwca 1994 r, Museum Petit Palais, Genewa
The School of Paris: Między prymitywizmem i nostalgią, 3 czerwca - 17 grudnia 2006,
Kumamoto Prefectural Museum of Art, Okazaki City Museum, Kumamoto
The School of Paris: Między prymitywizmem i nostalgią, 1czerwca - 24 grudnia 2007,
Ibaraki Museum of Modern Art, Yokohama Sogo Museum, Kitakyushu Municipal Museum of Art

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 47,5 x 36 cm (zadruk)
sucha pieczęć l.d.: 'Atelier | Kisling' oraz opisany ołówkiem: 'IX/LXX'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 26,5 x 20,5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 54 x 40 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling' oraz opisany l.d.: '3/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Tabac

tusz/papier, 19,2 x 15 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na odwrociu nalepki wystawowe Heritage Auctions i Hokin Gallery Inc.

- aukcja Leslie Hindman Auctioneers, Chicago, 13 grudnia 2009

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rue de la Gaïté

sygn. na płycie l.d.
akwaforta
34.5x27 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

sygn. na kamień p.d. [oraz sygn. p.d. Jean Kisling]
litografia barwna (39/100)
46.8x57.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w pejzażu

litografia barwna, papier, 68 x 52 cm w świetle oprawy,
sygn. na płycie p.d.: Kisling ołówkiem p.d. Jean Kisling i sucha pieczęć syna artysty potwierdzająca autorstwo oraz nr edycji ołówkiem l.d.: 21/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Patera z owocami, 1915 r.

olej, płótno, 65 × 50 cm,
sygn. p.d.: Kisling
Obraz posiada pisemne potwierdzenie autentyczności przez syna artysty.

Reprodukowany:
Jean Kisling, Henri Troyat, Kisling, wyd. Jean Kisling, Tom 2, 1982, nr 7, str. 331.

- zakup w Paryżu

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia, papier, 59 × 45 cm (odcisk płyty)
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling
u dołu 21/150 oraz oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna, papier, 56 × 41 cm (odcisk płyty)
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling/ Paris/ 1937
u dołu ołówkiem l. d.: XLV/L oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Place de Furstemberg, 1951

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling, poniżej pieczęć owalna ATELIER KISLING z numerem IX/LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby

litografia barwna/papier, 42,5 x 53,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Prowansja, Pierre Bouchet, Paryż, 1954

Mojżesz Kisling, Jean Giono
małe folio, oprawa wydawnicza - płócienne pudło, z 12 oryginalnymi kolorowymi litografiami Mojżesza Kislinga
nakład 280 egz., jeden z 175 egz. na papierze Arches
egz. nr 129

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L' épopée bohémienne, Paryż, 1959

Mojżesz Kisling, Réne Héron de Villefosse
małe folio, oryginalna oprawa wydawnicza - płócienne pudło, z 12 oryginalnymi kolorowymi litografiami Mojżesza Kislinga
naklad 230 egz., jeden z 50 egz. na papierze Auvergne, z 12 dodatkowymi litografiami Kislinga na papierze Hollande (razem 24 litografie Kislinga) oraz oryginalna akwaforta Kislinga (Portret kobiety), num. 65/80
egz. nr 65

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rue de la gaité

akwaforta, 34,7 x 27,3 cm
sygn. l.d. na płycie: Kisling
publikacja: "Paris Exposition 1937"

liczba obiektów: 475