1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947

olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;
na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947; oraz nr inwent z
prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.
Bibl.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Zachęta - grudzień 1980 - styczeń 1981, cz. "Malarstwo olejne" kat. poz. 583; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 12

cena wywoławcza: Wykup abonament

KAPLICZKA W WOLI RADZISZOWSKIEJ, 1910

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 42 cm (w świetlep-p)
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Wystawiany,opisany: Stanisław Czajkowski 1878-1954, CBWA Zachęta, Warszawa 1979, katalog: Akwarele, gwasze, poz. 4

Ukrzyżowanie

linoryt/papier, 22,5 x 13,5 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '8/25 S.C.'

- spuścizna rodzinna artysty

Pejzaż letni, 1948 r.

olej, tektura, 27 x 22 cm,
sygn. i dat. p.d.: Stanisław Czajkowski 1948

Żniwa

olej, płótno, 60 x 77 cm,
sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Zegrzynek pod Warszawą k. Serocka, 1936 r.

olej, tektura, 24,5 x 33 cm,
sygn. i dat. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1936

Pejzaż ze snopami, ok. 1920

olej, tektura; 37 x 52 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

PEJZAŻ PARKOWY Z PAWILONEM, 1923

Olej, płótno; 50 x 62,5 cm
Sygnowany na odwrocie napis: Stanisław Czajkowski 1923

Drzewa przy drodze

olej, płótno, 47 x 65 cm

Widok z Kazimierza na Wisłę, 1947

olej, karton, 19,4 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947

Kościół wśród drzew

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
22.8x34.9 cm

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: St. Czajkowski

Świątek nad Wisłą

olej, płótno, 68,5 x 49,2 cm,
sygn. l.d.: St. Czajkowski

Dwór w parku

olej, płótno, 73 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 31,2 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921 oraz p. g.: St. CZ. / inw. 176;
zapis powtórzony p. d.

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944

akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem

Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, dział "Akwarele, gwasze", kat. poz. 52; Stanisław Czajkowski.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 45.

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela, papier czerpany; 23 x 29,9 cm (w świetle oprawy);

Lit.: Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 41

ZACHÓD SŁOŃCA w BORKACH,1939

olej na tekturze, 24,5 x 33 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Stanisław Czajkowski /Borki 1939", na odwrocie p.d "St. Cz. /inw. 125" (inwentarz autorski) oraz napis "Staw w Borkach o zachodzie 1939 Nowogródzkie"

Pejzaż ze snopkami

olej, tektura, 41 x 52 cm,

Po pracy

olej/tektura, 12,5 x 18 cm
opisany na odwrociu: 'Po pracy | St. Cz. | inw. 413'

liczba obiektów: 418