1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Widok na Sekwanę w okolicach Les Andelys

olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
na odwrocie na krośnie stempel: Składu Materiałów Malarskich R. Aleksandrowicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Honfleur, dzwonnica św. Katarzyny, 1906

Akwaforta; wym.: 149 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Pankiewicz.

Martwa natura z paterą winogron i figami

olej, płótno, 33,2 x 54,8 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

PEJZAŻ Z CASSIS (Widok z gaju oliwkowego

na Couronne de Charlemagne w Cassis), 1928 r.
olej/deska,
33 x 42 cm
sygnowany l. d.: "Pankiewicz"

ODWROCIE: naklejka - "Muzeum Narodowe | w Warszawie | p. 734/05/2"

PEJZAŻ Z OKOLIC SAINT-TROPEZ, 1922

olej, płótno, 50.5 x 61.5 cm
sygnowany l.d.: Pankiewicz
Na górnej listwie krosna napis niebieską kredką: longi/... /

Widok z winnicy na Couronne de Charlemagne w Cassis

olej, płótno;
46,5 x 62 cm
niesygnowany
Na odwrocie nalepka: Muzeum Narodowe / w Warszawie
Dep. 3511

Martwa natura z rybami

olej, tektura,
31,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Widok na Sekwanę w okolicach Les Andelys, 1920

olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Anemony w szklanym wazonie

olej, płótno, 46,7 x 38 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz;

Widok na Sekwanę

w okolicach Les Andelys, 1920
olej, płótno
59 x 73 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Bukiet kwiatów w dzbanku, ok. 1917-1918

olej, płótno
41,5 x 38,5 cm;
sygn. p. g.: Pankiewicz

MODELKA SIEDZźCA NA KRZEŚLE, 1925

olej, płótno,
65.5 x 54.5 cm
sygnowany dwukrotnie p.d.: Pankiewicz
Na krosnach i na ramie nalepki Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem inw. P 567/05; na ramie flamastrem ten sam numer

Widok Sekwany pod Rouen, 1906

Akwaforta
wym.: 127 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz; stan II.
Lit.: Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 69.

Ulica Jerzual w Dinan (z kotem), 1904 lub 1906

Akwaforta
wym.: 178 x 145 mm
sygn. oł. l.d.: Pankiewicz
na odwrocie oł.: Rue Jerzual a Dinan.
Lit.: M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 58; Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 70.

Concarneau. Mury obronne starego miasta i łodzie przy brzegu, 1908

Akwaforta
wym.: 150 x 259 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz
na odwrocie oł.: Port w Concarneau.
Lit.: M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 63.; Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 83.

TEKA 14 akwafort (73 z nakładu 100 sztuk), wydana w Paryżu w 1905 r.

grafiki powstałe w latach 1900 - 1904
wymiary teki: 54 x 37 cm
wszystkie plansze są sygnowane ołówkiem p. d.: `Pankiewicz` oraz nr l. d.: `73`; znak firmowy papierni - filigran w różnych fragmentach, z całym lub różnie odciętym napisem: `VAN GELDER ZONEN` lub drugą częścią znaku: tarcza herbowaz lilią andegaweńską; znak firmowy drukarni odbity na wszystkich planszach, sucha pieczęć: `L. FORT IMPRIMEUR PARIS`

Ogród Luksemburski w Paryżu

akwaforta, sucha igła
wym.: 117 x 220 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz.
Lit.: M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, poz. 40; Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 61.

akwaforta
wym.: 149 x 190 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz
grafika naklejona na karton.
Lit.: Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 68.

L'Abbaye du Mont St. Michel, przed 1907

akwaforta, sucha igła
wym.: 240 x 148 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz.
Lit.: Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 75.

PARYŻ. HOTEL LAMBERT, ok. 1903

akwaforta, sucha igła, ruletka na papierze żeberkowym z filigranem
11,8 x 15,8 cm
sygnowana ołówkiem, pod ryciną "Pankiewicz"

liczba obiektów: 291