1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Kompozycja, 1970 r.

pastel/papier, 66,5 x 47 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor `70`

cena wywoławcza: Wykup abonament

SU 9, 1971

olej, płótno, 127x127 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU 9 1971/ 50"x50"

SU 39, 1973

olej, płótno, 130 x 175 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU39 1973/ 130x175

E6, 1965 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `Fangor | E6 | 1965`

- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dat artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn

M33, 1967 r.

olej/płótno, 132 x 132 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M33 | 1967`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

SM5, 1975 r.

olej/płótno, 173 x 254 cm
sygnowany na odwrociu: `FANGOR`

- Galeria Fibak
- kolekcja prywatna, Szwajcaria (zakup od wym. powyżej, 2008)

Magazyn (1988)

sygn. dat. p.d.
collage, gwasz, papier
43x35.5 cm

M15, 1970 r.

olej/płótno, 242,5 x 121 (lub 121 x 242,5 cm)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | M15 | 1970 | 95 1/2 x 47 1/2" `
oraz papierowa nalepka z Galerie Chalette z Nowego Jorku z opisem pracy

- Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970
- kolekcja prywatna, Milwankee, Wisconsin, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna

- Galerie Chalette, Nowy Jork, 7.II - 1.IV.1970

SU 11, 1972

olej, płótno; 127,6 x 127,6 cm
opisany na odwrocie: FANGOR SU11 1972

Portret, 1948

olej, płótno; 85x60 cm
sygn. p.g.: Fangor

Bez tytułu, 1971

pastel olejny, papier; 71 x 51 cm

MA 84, 1974

olej, płótno; 153,5 x 229,5 cm
opisany na odwrocie: "FANGOR/ 1974/ MA84/ 60¼ X 90"

Autoportret

olej, płótno; 113,5 x 69,7 cm;
sygn. p. d.: WFANGOR / 42

M 65, 2001 r.

serigrafia barwna/papier, 71 x 68 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor 1968/2001`
opisany ołówkiem (tytuł, seria) l.d.: `M 65 - 5/50`

Pomarańczowy romb, 1961 r.

olej/płótno, 200 x 134 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR 1961 | ORANGE RHOMB`

Literatura:
Wojciech Fangor, przestrzeń jako gra, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2012, s. 85 (reprodukcja barwna).

Estymacja: 260 000 - 300 000

Zielone koło

litografia barwna/papier, 14 x 14 cm (odbitka) 23,5 x 19 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Fangor` numer odbitki l.d.: `79/80`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

M 16, 1970

olej, płótno; 125 x 250 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M16 1970/ 95½ x 47½ "

Na krośnie zachowana częściowo nalepka z Galerie Chalette w Nowym Yorku, z autorem, tytułem i opisem obrazu.

Wystawiany: Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970

Estymacja: 300000 - 350000 PLN

E 18, 1966

olej, płótno; 127 x 127 cm
na odwrocie sygnatura, tytuł i data wykonania: FANGOR E18 1966.

Galerie Springer, Berlin, 1966
DomGalerie, Kolonia, 1966
Grabowski Gallery, Londyn 1966

Estymacja: 380000 - 480000 PLN

M 8, 1969 r.

olej/płótno, 121,5 x 121,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M8 1969`

- Gallerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Kennetha Battelle, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Estymacja: 250 000 - 350 000 zł

M 53, 1970

olej, płótno, 127 x 127 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR M53 1970

estymacja: 400000 - 500000 zł

liczba obiektów: 235