1 zł
2 600 000 zł

ORDA Napoleon (1807-1883)

Żwaniec

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 59. Grafika po konserwacji.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kamieniec Podolski. Ogród gen. Jana de Witte

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 53. Grafika po konserwacji.

ORDA Napoleon (1807-1883)

Kraków. Zamek Wawel nad Wisłą

litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria VI, pl. 179.

ORDA Napoleon (1807-1883)

DOWSPUDA (Gubernia Suwalska), 1882/83

litografia, 18,8 x 28,5 cm
(wym. arkusza: 31,5 x 45,1 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie", lekkie zaplamienia bez szkody dla ilustracji

ORDA Napoleon (1807-1883)

CIECHANÓW NAD RZEKĄ ŁYDYNIĄ (Gubernia Płocka), 1882/83

litografia, 19 x 28,9 cm
(wym. arkusza: 31 x 44,9 cm),
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie"

ORDA Napoleon (1807-1883)

PUŁAWY NAD WISŁĄ (Gubernia Lubelska), 1882/83

litografia, 19 x 28,4 cm
(wym. arkusza: 31,7 x 45,2 cm), sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",

ORDA Napoleon (1807-1883)

Krzywiec

litografia, rys. z natury Napoleon Orda w Lit. M. Fajans w Warszawie,
wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Pohrebyszcze

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Motowid?ówka

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Spiczynce

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Drohowyże

litografia, rys. z natury Napoleon Orda, Lit. w Lit. M. Fajans w Warszawie
wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Dobromil nad rzeką Wyrwą

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Halicz przy ujciu rzeki Łukiew do Dniestru

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Buczacz nad rzeką Strypą

wym.: 19,5 x 28,5 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Alojzy Misierowicz (1825 - 1905) litograf

"Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków",
seria I i II, Warszawa 1875.
80 litografi i na tincie,
wym. albumu: 295 x 420 mm, opr. psk. z epoki.
Lit.: SAP, t. VI, s. 291 - 294; SAP, t. V, s. 589 - 590; A. Banach, Polska
Książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografi i warszawskiej, Warszawa 1973

ORDA Napoleon (1807-1883)

Winnica

Ruiny murów pojezuickich
litografia, 31 x 44 cm
wykonana w Warszawie w Litografii M. Fajansa (1875-77)

ORDA Napoleon (1807-1883)

Międzyrzec Korecki

pałac rodziny Hrabiów Steckich
litografia, 31 x 44 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

Zasław

pałac Księcia Romana Sanguszki
litografia, 31 x 44 cm

ORDA Napoleon (1807-1883)

PŁOWCE (Gubernia Warszawska), ok. 1881

litografia, 19 x 28 cm
Wyd. Litografia M. Fajansa w Warszawie

ORDA Napoleon (1807-1883)

TRZEMESZNO (Księstwo Poznańskie), 1880

litografia, 19,5 x 28,3 cm

liczba obiektów: 163