1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Motyw za Starej Warszawy, 1930

Drzeworyt, wym.: 130 x 195 mm; n/s. Podpis i tytuł (wraz z uwagą drzeworyt oryginalny) umieszczony pod kompozycją. Grafika była dodatkiem do "Sztuk Pięknych". Lit.: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, s.45 (jako Plac Zamkowy).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż III [Słoneczniki], przed 1914

Olej, deska; wym.: 24 x 15 cm; sygn. l.d.: SKOCZYLAS. Na odwrocie rozpoczęte studium pejzażowe oraz naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy.

Pochód zbójników

drzeworyt/papier, 28,5 x 31 cm (odbitka) 40,5 x 40,5 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p.d.: `WSkoczylas` oraz tytuł śr.d.: `Pochód zbójników`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Martwa natura z zegarem

akwarela, papier; 28 x 17 cm;
sygn. l. d.: W. Skoczylas

W parku

akwarela, papier; 32,5 x 26,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas

Główka górala

drzeworyt/papier, 32 x 26,5 cm
u dołu ołówkiem: `Główka górala drzeworyt oryginalny Władysław Skoczylas`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Motyw z Kazimierza

akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
na odwrocie opis: W. Skoczylas/ Motyw z Kazimierza/ Salon Jesienny w Paryżu 1928/ Wystawa p... Skoczylasa, Salon/ Garlińskiego w Warszawie kwiecień 1929./ Nabyty od W. Skoczylasa w Paryżu we/wrześniu 1928 przez L. Reynala z Warszawy/ Reprodukowany w katalogach i pismach ilustrowany między innymi "Świat" N 15, 13-IV. 1929

WIEŚ POD LASEM

akwarela na brystolu naklejonym na tekturę, 21,5 x 29 cm, sygnowana p.d. "W. Skoczylas"

Góral przed chatą

Akwarela; wym.: 50 x 36 cm; sygn. l.d.: W. Skoczylas.

Śpiący rycerze w Tatrach, 1916

drzeworyt, papier; 20,2 x 23,7 cm
(w świetle oprawy);
Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa," Kraków 1935, poz. 10. (il. s. 53)

Motyw z Kazimierza

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas

Z Bożej Łaski

drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
u dołu drukowany napis l. d.: Oryg. drzeworyt, Wł. Skoczylas
p. d.: Tow.
Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, śr. d.: "Z BOŻEJ ŁASKI"
Bibl.: Katalog Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa, Kraków 1935, s. 38, poz. 15.

ZAGRODA WŚRÓD DRZEW, 1926

akwarela na tekturze, 29 x 39 cm,
sygnowana i datowana p.d. "W. Skoczylas /1926"

Ulica Kanonia w Warszawie

drzeworyt/papier, 19 x 26,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: `"ul. Kanonja" W.Skoczylas`

Estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Kupała

drzeworyt/papier, 35 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `W. Skoczylas`, tytuł autorski śr.d.: "Kupała"

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Stary góral

drzeworyt/papier, 41,5 x 35 cm

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Akt kobiecy

akwarela/papier, 46,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: `W. Skoczylas`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Motyw z Kazimierza

sygn. p. d.: W. Skoczylas

Ukrzyżowanie

drzeworyt, bibułka, 13,5 x 8,6 cm (wymiar odbitki),
26,3 x 20,1 cm (wymiar arkusza);
u dołu nadruk: WŁADYSŁAW SKOCZYLAS UKRZYŻOWANIE (org. drzeworyt)

Madonna

drzeworyt, bibułka; 13,5 x 8,6 cm (wymiar odbitki),
26,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza);
u dołu nadruk: WŁADYSŁAW SKOCZYLAS MADONNA (org. drzeworyt);
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935; poz. 17, s. 38.

liczba obiektów: 422