1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

DZIEŃ I NOC, 2008

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin
na odwrocie na płótnie sygnatura: JAN TARASIN 08 | "DZIEŃ I NOC"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przedmioty, 1965

akwarela, gwasz, tusz, papier, 39,7 × 51,8 cm (w świetle oprawy); 62 × 73,5 cm (w oprawie)
sygnowany p. d.: "Jan Tarasin 65"

Sytuacja IV, 1985

pastel, papier, 48,7 × 39,7 cm
sygnowany p.d. "85" (sygnatura częściowo zamalowana), na odwrociu ołówkiem p.d. "Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV"

Przedmioty, 1977 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 77', opisany l.d.: 'Przedmioty'
Praca z teki grafik Jan Tarasin 1977 - 1978, edycja 35/40

serigrafia barwna/papier, 36 x 25,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin'

Z cyklu Przedmioty

serigrafia barwna/papier, 40 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J. Tarasin'

Dwie strefy, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 71 x 51 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Dwie strefy 67/69 JTarasin 08'

Pulsująca zieleń, 1997 r.

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 97'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 97 | PULSUJĄCA ZIELEŃ|
na blejtramie nalepka z opisem pracy

- kolekcja instytucjonalna, Polska

NARODZINY PRZEDMIOTÓW IX, 1983

olej, płótno, 80 x 99 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 83
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 83 / NARODZINY PRZEDMIOTÓW / IX

BEZ POCZĄTKU I KOŃCA, 1983

olej, płótno, 93 x 115 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 87
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 87 / BEZ POCZĄTKU I KOŃCA

SYTUACJA XIV, 1983

olej, płótno, 40 x 60 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 83
opisany na odwrocie: JAN TARASIN / SYTUACJA XIV.83

Autoportret, [1984]

serigrafia jednobarwna, papier; 14 x 17 cm;
sygn. p. d.: 83/100 JTarasin

EKRAN, 1963-1965

olej, płótno
70 x 60 cm
sygn. p.d.: 63-5 J. Tarasin

na odwrocie na płótnie sygn. i napis autorski: Jan TARASIN 63 | 65 | "EKRAN" obok strzałka
u dołu stempel: Reproduction Right Reserved | By The Artist
na górnym krośnie: MISC, na dolnym zniszczona nalepka [maszynopis] z tekstem: [...] TARASIN [...] National Museum [...] Poland [...] Art, Tokyo

BEZ TYTUŁU, 1975

tusz pędzel, lawowanie, karton kremowy
35,5 x 50 cm
sygn. tuszem p.d.: J. Tarasin 75
na odwr. p.d. stempel wywozowy

SYTUACJA XII, 1993

akwarela, tusz pędzel, papier
31 x 40,5 cm
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 93
sygn. na odwr. l.d.: Sytuacja - XII, p.d.: Jan Tarasin 93

Komplikacje, 1982

akwarela, gwasz, 48,5×61,5 cm
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 82"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup od spadkobierców

Trzy wątki, 2008

olej, płótno, 92×140 cm
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 08"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od rodziny artysty

Sytuacje, 1998 r.

olej/płótno, 130 x 180 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 98'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 1998 | "SYTUACJE" '
na odwrociu naklejka z Galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa

Martwa natura

olej/płótno, 93 x 76 cm
sygnowany na odwrociu, na papierowej naklejce: 'TARASIN'
OPINIE:- do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności pracy podpisane przez Jakuba Tarasina, syna artysty

Uchylone drzwi, 1978 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'Uchylone drzwi'

liczba obiektów: 751