1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Księżyc IV, 1949

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 159 x 256, planszy: 238 x 318 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: M. Wejman 49.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pingpongista (odbitka próbna), 1983

Akwaforta; wym. komp.: 225 x 285 mm, sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1983.

Pingpongista, 1983

Akwaforta; wym. komp.: 383 x 256 mm, ded. oł. l.b.: Stasiowi Dawskiemu - Pingpongista - Mieczysław Wejman 1983.

Oczekiwanie, 1968

Akwaforta, akwatinta; wym.: 320 x 286 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 58.

Granica, 1961

Litografia barwna; wym.: 521 x 337 mm; sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 61, 6/80.

Rozmowa, 1961

Litografia barwna; wym.: 479 x 620 mm, sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961.

Przeczucie, 1961

Litografia barwna; wym.: 520 x 366 mm, sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, 5/30.

Ślad, 1960

Litografia barwna; wym.: 627 x 265 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1960, 8/30.

Muzykanci, 1959

Akwaforta/akwatinta; wym. komp.: 363 x 500 mm, planszy: 397 x 535 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1959. Nr 4/30.

Sędziowie, 1959

Akwaforta/akwatinta; wym. komp.: 500 x 350 mm, planszy: 540 x 415 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1959.

Ucieczka, 1958

Akwaforta; wym. komp.: 170 x 246 mm, planszy: 265 x 345 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, 2/20.

Skrzydlaci I, 1958

Akwaforta; wym. komp.: 128 x 220 mm, planszy: 200 x 345 mm; sygn. i dat. oł.: Mieczysław Wejman 1958.

Smuga cienia, 1948

Drzeworyt; wym. komp.: 160 x 260 mm, planszy: 240 x 315 mm; sygn. i dat. p.d.: M. Mieczysław - 48 i tyt. na odwrocie.

Rowerzysta XI, 1964

Akwaforta; wym. planszy: 645 x 490 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1964, odbitka nr 16/30. U dołu dedykacja: Jerzemu Madeyskiemu z wyrazami prawdziwej sympatii i wielkiej wdzięczności za wyrozumiałość ? 30.XII.1969 Mieczysław Wejman.

Rowerzysta X, 1965

Akwaforta; wym.: 287 x 500 mm; sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1965, e/a 2/12.

NA RYNKU W KRAKOWIE, 1971

Akwaforta
13,4 x 13 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Wejman 1971, l.d.: epris de art.

NAPRZECIW, 1963

technika własna,
22,2 x 29,5 cm sygnowana ołówkiem "Mieczysław Wejman - 1963" (również tytuł pracy).
700268 WEJMAN Mieczysław (1912-1992)
"ONA" 1958 sucha igła, 22,5 x 13 cm sygnowana ołówkiem p.d. "M.Wejman.58" (również tytuł ryciny).

ROWERZYSTA III, 1964

(odbitka artysty) akwatinta, odprysk 28,5 x 50,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. “Mieczysław Wejman - 1964" l.d. - również tytuł pracy i "épreuve d`artiste".

Sextet, 1998

Akwaforta z akwatintą
wym.: 190 x 490 mm
sygn. oł. p.d.: Stanisław Wejman 98; l.d. tytuł.

Skrzydlaci II, 1958

Akwaforta, akwatinta
wym.: 300 x 360 mm
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, l.d. tytuł.
Lit.: J. Madejski, Mieczysław Wejman, Kraków 1969, il. s. 31.

liczba obiektów: 205