1 zł
2 600 000 zł

BUŁHAK Jan (1876-1950)

[Portret zbiorowy pracowników szpitala polowego]. [l. 10. XX w.].

Fotografia form. 25,4x32 cm (Przedstawia upozowaną do pamiątkowej fotografii kilkudziesięcioosobową grupę załogi (lekarze, sanitariuszki) szpitala polowego z czasów I wojny św. Na piersiach sanitariuszek przypięte emblematy z Matką Boską i tekstem "Pod Twoją Obronę". W prawym dolnym narożniku zdjęcia wycisk: "J.Bułhak". Zdjęcie naklejone na kartonowy podkład. Narożniki zdjęcia nieco uszkodzone, na dolnym marginesie niewielkie otwory po szpilkach, stan ogólny dobry

cena wywoławcza: Wykup abonament

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Stawy Misjonarskie, ok. 1917 r.

Odbitka autorska, fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier
Format: 11x16 cm
Nakład nieokreślony
Sucha pieczęć na przodzie: J.Bułhak, pieczęć autorska na odwrocie,
Vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Bez tytułu, ok. 1917 r.

Format: 11x16 cm
Nakład nieokreślony
Sucha pieczęć na przodzie: J.Bułhak
Vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Brama przy zaułku Bernardyńskim, 1914

fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturze,
15 x 10,5 cm (odbitka), 31,6 x 24,6 cm (tektura);
tłoczona pieczęć autorska p. d.: J.BUŁHAK (na fotografii ) oraz: JAN BUŁHAK / WILNO (na tekturze);
Na odwrocie nalepka autorska: WILNO / w FOTOGRAFIACH J. BUŁHAKA, z 1914 r., z dopiskiem: Brama przy zaułku / Bernardyńskim

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Stiuki w kościele śś. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie, 1914

11,4 x 16,6 cm (odbitka), 32,4 x 25,6 cm (tektura); tłoczona pieczęć autorska p. d.: J.BUŁHAK (na fotografii ) oraz: JAN BUŁHAK / WILNO (na tekturze);
Na odwrocie nalepka autorska: WILNO / w FOTOGRAFIACH J. BUŁHAKA, z 1914 r., z dopiskiem: Ornamentyka u Ś.Ś. / Piotra i Pawła

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Św. Katarzyna Aleksandryjska

rzeźba z kościoła śś Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie
15,8 x 10,1 cm (odbitka), 32,5 x 25 cm (tektura);
tłoczona pieczęć autorska p.d.: J.BUŁHAK (na fotografii ) oraz: JAN BUŁHAK / WILNO (na tekturze);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Bez tytułu, ok. 1917

fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier, 16 × 11,5 cm; sucha pieczęć na odwrocie.: J. Bułhak, Wilno, pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Bez tytułu, ok. 1917

fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier, 16 × 12 cm; sucha pieczęć na odwrocie.: J. Bułhak, Wilno, pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony. vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Bez tytułu, ok. 1917

fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier, 16 × 11,5 cm; pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Fotografia Wileńszczyzny, ok. 1917

fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier 11× 16 cm; sucha pieczęć na przodzie.: J. Bułhak, pieczęć autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Kaplica św. Kazimierza, ok. 1917

fotografia czarno-biała, żelatynowosrebrowa, papier, 16 × 11 cm; nalepka autorska na odwrocie.: Jan Bułhak, 1916; sygnowana na odwrocie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Portret kobiety, 1930

fotografia czarno-biała, brom, papier, tektura, 22,5 × 16,5 cm (wym. obrazu), 39 × 27 cm (wym. tektury); sygn., dat., opisano na odwrocie: Ku pamięci Anusi, nalepka Fotoklubu Wileńskiego na odwrocie, sucha pieczęć na przodzie p.d.: J. Bułhak, tektura fotografii uszkodzona; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Rodzina, I poł. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, fotografia naklejona na dwie tektury, 17 × 23 cm (wym. obrazu), 21 × 27 cm (wym. tektury); sucha pieczęć na przodzie p.d.: J. Bułhak; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Alumnat papieski

fotogr. czarno-biała, brom, papier na tekturze, 10 x 14,7 cm (odbitka), 33 x 24,6 cm (tektura);
Na odwrocie nalepka autorska: WILNO / w FOTOGRAFIACH J. BUŁHAKA, z 1914 r., z dopiskiem: Alumnat papieski

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Attyka przy ulicy Zamkowej

fotogr. czarno-biała, brom, papier na tekturze, 10 x 15,9 cm (odbitka), 32,4 x 24,3 cm (tektura); t
łoczona pieczęć autorska p. d.: J.BUŁHAK (na fotografii oraz na tekturze);
Na odwrocie nalepka autorska: WILNO / w FOTOGRAFIACH J. BUŁHAKA, z 1914 r., z dopiskiem: Atyka przy ul. / Zamkowej.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

NA RYNKU W WILNIE , 1933-37

Odbitka srebrowo-żelatynowa, 11,3 x 16,8 cm; na odwrocie: prostokątna pieczątka, czarny tusz: "POLSKA W OBRAZACH FOTOGR. J. BUŁHAKA /No 1933 WILNO/ [odręcznie ręką Jana Bułhaka:] Na rynku w Wilnie /J. BUŁHAK, ART. FOT. WILNO, Orzeszkowej 3, Prostokątna pieczątka, czarny tusz: COPYRIGHT /BY JAN BUŁHAK/ WILNO 1937; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

PRZEJECHAŁY SANIE , l. 10./20. XX w.

Odbitka srebrowo-żelatynowa, papier, brom, 17,4 x 12 cm; sygn. p.d.: J.BUŁHAK [suchy wytłok], na odwrocie pieczątka:"J. BUŁHAK /ART. FOTOGRAFIK/ Warszawa 32, Krasińskiego 18" oraz o prawach ZAIKS oraz opis (ołówkiem): W latach 1905-1912/ Okol. Mińska wsch.; nakład: nieokreślony, vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

MURY KLASZTORU. KOŚCIÓŁ ŚW. MICHAŁA. WILNO, 1912-1917/ l. XX w.

Odbitka srebrowo-żelatynowa; tonowanie sepią; 11,3 x 16 cm; p.d. wycisk prostokątny: "J. BUŁHAK" [litery secesyjne] (na odbitce); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print Stan zachowania bardzo dobry. Lekkie wysrebrzenie brzegów odbitki.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

WILNO -KATEDRA. KAPLICA ŚW. KAZIMIERZA ,

ok. 1915 1918 (negatyw), odbitka późniejsza, prawdopodobnie lata 20. XX w.
Odbitka srebrowo-żelatynowa, papier, 17,4 x 11,5 cm; na odwrocie pieczątka:
"J. BUŁHAK /ART. FOTOGRAFIK/ Warszawa 32, Krasińskiego 18" oraz o prawach ZAIKS; p.d. (na odbitce) suchy wycisk: J.BUŁHAK, na odwrocie napis ołówkiem: w latach 1912Ż 19/ Wilno/katedra/ Kaplica św. Kazimierza [ręką Janusza Bułhaka, syna], słabo widoczny numer negatywu: 1070; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Fronton

13,2 x 11,2 cm (odbitka), 32,4 x 25 cm (tektura);
tłoczona pieczęć autorska p.d.: J.BUŁHAK (na fotografii oraz na tekturze);
Na odwrocie nalepka autorska: WILNO / w FOTOGRAFIACH J. BUŁHAKA, z 1914 r., z dopiskiem: Fronton ... / kość. WW. Ś.Ś.

liczba obiektów: 385