1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Szkice postaci - 3 rysunek

sygn. śr.d.
ołówek, papier, 19x29.5, 9.5x16.5 cm (Autoportret na kanapie), 20.5x29.5 cm (w świetle passe-partout )

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zabójstwo Cezara

ołówek, papier,
35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer

Projekt witraży do kościoła św. Stanisława Kostki na Dąbnikach w Krakowie, 1932-38

ołówek, papier, 34 x 16 cm; (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM
na odwrocie napis: Projects des derniers vitraux / non executes [Cracovie - Dąbniki]

Drzewo Jessego - projekt witrażu

akwarela, ołówek/papier, 22 x 16,5 cm

Estymacja: 4 000 - 6 000

Kobieta, 1914-1915 r.

ołówek/papier, 41 x 30 cm
sygnowany p. d.: `J. Mehoffer`

Estymacja: 5 000 - 7 000

Portret kobiety

gwasz, akwarela, papier, 69.5 x 49 cm
sygn.. p.g. J.Mehoffer/1944

Powszechna Wystawa Sztuki Polskiej we Lwowie r. 1910 [Plakat wystawy]

Litografia barwna; wym. planszy: 960 x 640 mm; sygn. na pł. l.d.: JM, powyżej: lit. A. Pruszyński/Kraków. Stan zachow.: bardzo dobry. (il. s. 21)

Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904

Litografia na żeberkowym papierze; wym. komp.: 350 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit.: "Katalog wystawy Józefa Mehoffera", Kraków 1964, poz. 422. (il. s. 21)

sygn. u dołu: JM

Zabójstwo Cezara

ołówek, papier, 35,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer

Studium motywu dekoracyjnego

ołówek, papier, 10,5 x 21,5 cm,
sygn. l.d.: Józef Mehoffer

Portret kobiety, 1943

kredka, akwarela, papier; 60,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. 1943. / Jozef Mehoffer

WIEJSKI SKRZYPEK I KAWALERIA WYJEŻDŻAJĄCA Z RUIN ZAMKU

Akwarela, papier; 29,5 x 21
Sygnowany p.d.: Józef Mehoffer

Scena baśniowa, 1903

litografia barwna, 38 x 28 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: Józef Mehoffer 1903
Sztuka Polska. Malarstwo [Album] pod kierunkiem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego, nakładem księgarni H. Altenberga we Lwowie [1904]; zawierający 38 z 65 plansz z kolorowymi reprodukcjami najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego. Do każdej planszy dołączone zdjęcie oraz obszerny tekst o artyście.
Całość we wtórnej tece zszytej sznurkiem, zagięcia, naddarcia.

Chrystus - fragment projektu kolumny ornatu

ołówek, kalka (kremowa na błękitnym podkładzie),
37 x 45 cm;
u dołu z prawej monogram wiązany JM (wtórny?; kalka rozerwana)

STRĄCENIE LUCYFERA

Olej, płótno, 72 x 53 cm
Sygnowany p.d.: Józef | Mehoffer

Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu (II), 1918

Akwaforta, sucha igła;
wym.: 265 x 208 mm (plansza: 435 x 320 mm);
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 441.

Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu (I), po 1912

Akwaforta;
wym.: 240 x 178 mm (plansza: 325 x 225 mm); nie
sygn. Lit.: "Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej", Kraków 1964, poz. 440.

W polskim salonie, 1916 r.

olej/płótno, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Józef Mehoffer 1916`
ODWROCIE: naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie

Estymacja: 65 000 - 90 000 zł

Sztuka Polska Malarstwo

Odbitka litograficzna, 38 x 28,5 cm

liczba obiektów: 431