1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej/papier, płótno, 70 x 120 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Iluzja integralna VII, 1972 r.

pastel/karton, 65 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | ILUZJA INTEGRALNA VII. | pastel jap.'

Projekt wyobrażeń XII, 1993 r.

autooffset, papier, wym. arkusza 84 x 72 cm;
sygn., dat. i opisany ołówkiem l. d.: JAN/BER/DYSZ/AK/1993 Projekt wyobrażeń XII 31/34

Taki zbiór II, 2008 r.

akryl/deska, płótno, 29 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '29 x 39,5 cm | V a | JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | akrylik | TAKI ZBIÓR II.'

KOŁA XLII, 1962

gwasz, tusz pędzel, papier milimetrowy
55,7 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | XLII
sygn. na odwrocie p.g.: JAN BERDYSZAK | POZNAŃ | WYBICKIEGO 1/15 A

RESZTY RESZT 75, 2014 r.

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 43 x 89,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym:
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 75 | 2014 | 43 X 89,5 | 220 MAD |

RESZTY RESZT 85, 2014 r.

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 38,7 x 70, 5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym:
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 85 | 38,5 x 70, 5 | akryl | 221 MAD |

Para akwarel

akwarela, gwasz, technika mieszana , tusz/papier,41 x 29 cm każdy arkusz

Inter-Concentrative Areas I, 1975 r.

tusz/papier, 55,5 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Jan | BER | DYSZ | AK | 1975 | INTER-CONCENTRATIVE AREAS | INK | 22 x 22"'
opisany na odwrociu: 'TO MOUNT: | SANDWICH EACH PAINTING BETWEEN | TWO CLEAR GLASS PANES SO AS NOT | TWO OBSTRUCT THE VIEW OF THE OPENING | KEEP THE FRAME OFF THE EDGES OF | THE PICURE'

Koło podwójne błękitno-czerwone, 1967 r.

tempera/papier, 69 x 47,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Koło podwójne | błękitno-czerwone | 69x47,5cm | JAN | BER | DYSZ | AK | tempera | 1967'

Anioł bez głowy, 1962-63 r.

olej, akryl, tkanina/płótno, 142 x 137 cm
sygnowany l.d.: 'J. Berdyszak'
opisany na odwrociu: 'Kato VI. 1962/63 | VI.'

Kompozycja, 1994 r.

akryl/płótno, deska, 103 x 79 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AKRYL | 19 | 94 | JAN | BER | DYSZ | AK'
na odwrociu wskazówki montażowe

Z cyklu Szkice, 1969

gwasz, tusz/papier, 31 x 28 cm
sygn. l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK
dat. p.d.: 1969

Studium po...XI, 1981 r.

autooffset/papier 84 x 60 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem l.d.: 'studium po ... XI autoofset 3/13', p.d.: '1981 JAN|BER|DYSZ|AK'

Struktura szara, 1987

gwasz, papier; 23 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 19 / 87 (ołówkiem)

Struktura niebieska, 1987

sygn. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK (czarną kredką);
dat. l. d.: 19 / 87 (czarną kredką)

Z cyklu: Kompozycje obrzeżne, 1963

olej, płótno; 135 x 80 cm;
dat. l. d.: 1963;
na odwrocie na blejtramie opis: III. 1963

CZERŃ I ŚWIATŁO I, 1960

gipsoryt, papier
46 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. pod ryc. l.: Czerń i światło I. gipsoryt; p.: JBerdysz 1960

Milczenie VII, 1971

Autoheliografia; wym.: 200 x 540 mm; sygn. i datowany oł. l.d.: Jan Berdyszak 1974; p.d. tytuł.

Passe - par - toute

akryl na desce
53 x 17 cm

liczba obiektów: 417