POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
Krajobraz - Cornish Wood, ok. 1952
olej, płótno,
40.8 x 50.5 cm
sygnowany p.d.: Potworowski Na odwrocie - na górnej listwie krosien - napis ołówkiem: Peter Potworowski - Cornish Wood Ł50; obok: 15 x 20. Na płótnie nalepka londyńskiej galerii Gimpel Fils.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tusz, papier,
21 x 26.8 cm
Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez Irenę Moderską, autorkę prac o Potworowskim, byłą kustosz Muzeum Narodowego w Poznaniu, datującą szkic na okres angielski artysty w latach powojennych.
MARTWA NATURA Z CZERWONĄ ZASŁONĄ
Akwarela na papierze 26 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany
Pochodzenie - kolekcja rodziny artysty
Akwarela na papierze 27 x 24 cm
Nie sygnowany
KOMPOZYCJA, 1 poł. l. 50-tych XX w.
Olej na płótnie 61 x 91 cm
Nie sygnowany
SZKOŁA TAŃCA, 1 poł. l. 50-tych XX w.
Olej na płótnie 65 x 80,5 cm
Sygnowany p.d. - "Potworowski"
akwarela, papier,19.3 x 24.7 cm
Na odwr. oprawy nakl. karta z fotografią Odpoczynku i odręcznym napisem-atestem sporządzonym przez syna artysty Jana Potworowskiego: "Potwierdzam autentyczność | pracy mojego ojca, Piotra Potworowskiego | Jan Potworowski | 20/5/98 | Odpoczynek, 1959 | Akwarela, 20 x 25 | Eksponowana w Galerii | Studio, 1996 |
pastel, ołówek, papier,
25 x 20 cm
Na odwrocie naklejona karta z fotografią rysunku oraz - napisanym ołówkiem - tekstem potwierdzającym jego autentyczność:
Potwierdzam autentyczność | pracy mojego ojca Piotra | Potworowskiego | Jan Potworowski| Warszawa 27/04/98 |
Wieczór | 1956 | pastel | 20 x 25 |
Eksponowana w | Galerii Studio, 1996 | ze zbioru | rodziny artysty. Obok firmowa nalepka warszawskiej Galerii Wahl.
Kobieta w czerwonek bluzce 1954
olej, płótno, 34,2 x 24 cm,
sygn. kredką na odwrociu Peter POTWOROWSKI 1954, l.d. ślady dedykacji: "...1954..."
Olej na płótnie 26 x 46,5 cm
Nie sygnowany
Na krosnach podpis - "T. Potworowski"
akwarela, papier, 20 x 25
nie sygn.; na rewersie napis: "Potwierdzam autentyczność pracy mojego ojca piotra Potworowskiego / Jan Potworowski / W-wa 27/04/98/ Na Sofie I, 1956/Akwarela/20x25/Eksponowana w Galerii Studio, 1996" i napis: "ze zbioru / rodziny artysty"
akwarela, ołówek, papier, 18 x 23 cm (w świetle passe-partout)
olej, płótno
40,6 x 63,7 cm
gwasz, atrament, pióro, papier,
19.7 x 28.8 cm
sygnowany p.d.: P. PotwoRowski, na odwr. oprawy l. śr. nalepka CBWA Zachęta z lat 80., częściowo nieczytelna, z odręcznie pisanym tytułem: Pejzaż z Niedzicy | L [I ?] | Poznań, śr.g. oł.: nr 5 [w kółku]
do sztuki T.Wildera "Pośrednik matrymonialny" wystawianej w Teatrze Współczesnym w Warszawie w 1959 r.
akwarela, 41 x 29,5 cm,
sygnowana p.d.: P.P",
l.g.: "Molley III"
do IV aktu sztuki T.Wildera "Pośrednik matrymonialny"
akwarela, 41,5 x 30 cm