1 zł
2 600 000 zł

GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Akt z kwiatem (1975)

sygnowany datowany p.d.,
tempera, płótno, 116.5x89 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Don Kichot, 1963

olej, karton, wymiary w świetle ramy: 82 x 53 cm
sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert 1963

Martwa natura, 1952

olej, płótno, 74 x 91 cm
sygn. i dat.p.d.: Eugeniusz Geppert 1952

Pegaz

olej, sklejka, 93 x 116 cm;
nie sygn.

Gdańsk

akwarela, papier,
54,5 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EugeniuszGeppert 1959
Na odwrocie napis p.g.: 35 Gdańsk; u dołu Pejzaż II

Jeźdzcy (Autoportret), lata 20. - 30.

olej, płótno dublowane, 90 x 121 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert
na blejtramie: Eugeniusz Geppert Autoportret

CYRK, 1953

olej, płótno
89.5 x 116 cm
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert S C | 19(.)3

Martwa natura z laleczką

olej/płótno, 116 x 82 cm
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert
na odwrocie napisy autorskie. Naklejka z Wystawy Ziem Nadodrzańskich.

Akt z kwiatem, 1975 r.

tempera/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Eugeniusz Geppert | 975
na odwrocie papierowe naklejki: `(…) Sztuk Piękn. W KRAKOWIE | EUGENNIUS GEPPERT | AKT | temp/pło wym. 116 x 89 | (…) Pałac Sztuki` oraz poniżej: `Wystawa jubileuszowa na 60 - lecie pracy | Tow. Przy. Szt. Piękn. Kraków 1976 r. | Eugenniusz Geppert - Wrocław | Akt z kwiatem 1975. Wrocław | temp/pł. wym. 116 x 89 cm | cena 18 000 zł`

Pegaz

olej, sklejka, 93 x 116 cm;
nie sygn.

Scena z powstania listopadowego - przegląd wojsk

akwarela, papier, 56 x 88 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

AKT Z ZIELONĄ DRAPERIĄ, 1978 r.

Olej, płótno; 101 x 80 cm
Sygnowany p.d.: E Geppert
Na górnej listwie krosna czerwony, odręczny napis: WŁASNOŚĆ Z. M. LEGUTKO

Konie

akwarela, papier
43 x 57 cm
sygn. p.d.: EGeppert

Pegazy

olej, tektura, 69,5 x 93,5 cm

Portret na koniu

Olej na tekturze 33x46,5 cm,
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert, oraz na odwrocie na nalepce : Geppert "Portret na koniu" Mk 50000;
oprawiony 53,5x66 cm.

Akt

olej, sklejka, 93,5 x 116 cm;
Ekspertyza Barbary Ilkosz, kustosz działu sztuki współczesnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu

NIEBIESKI UŁAN, 1970

Olej, płótno; 100 x 81 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: EUGENIUSZ GEPPERT 1970
Na odwrocie l. g.: W oraz fragmentarycznie zachowana nalepka
na blejtramie z napisem... [ERT] | Uła... |... 51)
pł. wym. 100 x 80 cm |... 000 zł.

Pejza? miejski

akwarela, papier,
wym.: 35 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

AKT SIEDZźCY, 1972

olej, płótno,
116 x 89 cm
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1972
na odwrocie na płótnie: AKT SIEDZźCY, 1972

Jockey na koniu

olej, płótno, 72,5 x 92 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1960
Na odwrocie nalepka z Wystawy Zimowej w Zakopanem z 1960 r. z tytułem "Pabbock" oraz dwie inne nalepki przekreślone niebieską farbą (przez artystę?).

liczba obiektów: 258