1 zł
2 600 000 zł

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Nokturn - kościół św. Jana w Krakowie

olej, płótno, 95,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: SJaxa/ 1917
Na odwrocie fragment nalepki z nazwiskiem artysty i tytułem pracy.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sztorm

gwasz, tektura,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1921

Łódź na brzegu zatoki (1938)

sygn. dat.p.d.,
tempera, papier,
25x37.5 (w św.p-p) cm

Zakole Wisły pod Wawelem zimą (1919)

sygn. dat.p.d.,
olej, tektura,
26x42.3 cm

Wenecja. Dogana i San Giorgio Maggiore, 1928

gwasz, pastel, tektura,
35 x 49,8 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1928
na odwrocie napis ołówkiem: Wenecja: Dogana

Zachód słońca nad morzem, 1934

gwasz, tektura,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa 1934

Zachód słońca, 1940

akwarela, gwasz, papier,
25 x 30 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa (słabo czytelne)/ 1940
na odwrocie pieczęć autorska z tytułem, wymiarami, i adresem

Wybrzeże zimą, 1935

technika mieszana, 16 x 35 cm
sygn. p.d.: `S. Jaxa / 1935

Łódź rybacka (1938)

sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz
papier34x54

Motyw wiejski, 1921

akwarela, gwasz, tektura,
23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1921

Łódki na brzegu

akwarela, gwasz, tektura,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1929

Morze

akwarela, gwasz, tektura,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1932

Obraz dwustronny: Molo w Sopocie oraz Brzeg morski

Molo w Sopocie akwarela, gwasz, papier,
24 x 32 cm,
sygn. p.d.: S. jaxa Brzeg morski akwarela, gwasz, papier, 24,5 x 33 cm, sygn. p.d.: S. jaxa 1920

BRZEG MORZA Z WIDOKIEM NA GDYNIĘ, 1943

akwarela, gwasz, papier żeberkowy,
33 x 48.5 wymiary w świetle oprawy
sygn. p.d.: S. Jaxa | 1943

Pejzaż morski o zachodzie słońca, 1925

gwasz, pastel, tektura,
34,5 x 49,5 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1925
na odwrocie nieczytelne napisy i numer niebieską kredką: 3893.

Pejzaż morski z łodziami rybackimi, 1937

gwasz, tektura,
48 x 68 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1937

Beczki na brzegu

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
25x34

Brzeg morza w Orłowie nocą (1940)

sygn. dat. p.d.
tempera, papier
34x24

Malowniczy motyw

akwarela, papier,
23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaxa (słabo czytelny)

PEJZAŻ MORSKI Z ŁODZIAMI, 1931

olej na tekturze,
35 x 50 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa 31"
Po studiach w Odessie, Krakowie i w Monachium u S. Grocholskiego, na stałe zamieszkał w Krakowie. Malował przede wszystkim krajobrazy, pejzaże morskie i nokturny.

liczba obiektów: 376