1 zł
2 600 000 zł

PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)

Kąpiące się, 1945

olej, sklejka; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki / 45

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pieją koguty (1968)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
18x27 cm

Zwycięska młodość, 1967

pastel na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier;
48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI / III.1967, l. d. tytuł: "ZWYCIĘSKA MŁODOŚĆ"

Akt

tusz lawowany, papier; 28 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - XI. 1959 -, datowanie powtórzone p. d.: 8.XI.59 (ołówkiem),

Akt leżący, 1953

olej, tektura, 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI;
datowany p. d.: 1953.- (oprawa autorska)

Kwiaty, 1958

olej, płyta; 43 x 36 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki;
datowany p. d.: VII. 1958

Kwitnące wierzby, 1964 r.

akwarela/papier, 22 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'PODSADECKI' oraz datowany śr.d.: '23.4.1964-'
na odwrociu opisany: '"KWITNĄCE WIERZBY"'

Akt tyłem, 1966

olej, płyta; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (końcówką pędzla w farbie);
l. d.: 7. 7. 966 (końcówką pędzla w farbie)

Akt kobiety z wiankiem, 1966

olej, płótno naklejone na tekturę; 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1966 / PODSADECKIna
odwrocie nalepka krakowskiego Domu Aukcyjnego - Galerii Nautilus

Ryby w koszyku, 1958

tempera olejna, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI p. d. data: VI * 1958 -
na odwrocie napisy autorskie: 1958 / KAZ. PODSADECKI / "RYBY W KOSZYKU" / TEMPERA OLEJNA / 41 x 31; oprawa autorska

Pejzaż wiosenny, 1967 r.

akwarela, papier, 21,5 x 31,7 cm w świetle passe-partout; sygn. ołówkiem p. d.: PODSADECKI, dat. l. d.: 1.V.1967.

ołówek, akwarela, papier; 25 x 35 cm;
na odwrocie napis autorski? Wrz. 1969

Baba Jaga z kotem i krukiem

farby naszkliwne, szkło;
23 x 25,5 cm (w świetle oprawy);

Kopanie buraków, 1955

tusz, papier; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.:
PODSADECKI/ 21.X.955.

Martwa natura, 1962 r.

technika własna/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Podsadecki 62`
na odwrociu opisany: `szkic pejzażowy`

Pejzaż, 1960

akwarela, papier;
26,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: PODSADECKI oraz data l. d.: 6.7.1960

olej, tektura; 26,5 x 24,5cm;
sygn.l.d.: Podsadecki

Na stawem, 1960

akwarela, papier; 22 x 31cm;
sygn.l.d.: PODSADECKI. U dołu data: 8.7.1960

Koncert - szkic wg. Veronese`a, 28.02.1964;

piórko, tusz, papier żeberkowy; 19 x 25,5cm;
sygn.p.d.: 28.03.964 PODSADECKI (podkreślone)

liczba obiektów: 476