1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Koło, 1971 r.

kredka olejna/papier, 53 x 50 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Fangor 71`

OPINIE:
Załączone autorskie potwierdzenie autentyczności z 2 maja 2011 r.

Estymacja: 25 000 - 35 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

M68, 1969 r.

olej, akryl/płótno, 142,24 x 142,24 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M 68 1996 | 56 x 56"`
na odwrociu naklejka `Wigmore Fine Art.` oraz naklejka z opisem w maszynopisie

D. Wigmore Fine Art. Gallery, Nowy Jork

Estymacja: 180 000 - 260 000 zł

M 71, 1970

olej, płótno; 143 x 143 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M 71 1970/ 56 x 56"

Estymacja: 300 000 - 400 000 zł

B25, 1965

Olej, płótno; 129 x 129 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B25 1965

Estymacja: 130.000 - 160.000 zł

SU1, 1971

Olej, płótno; 168 x 168 cm
sygn. na odwrocie FANGOR/ SU I 1971/ 66"X 66"
Reprodukowany Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków - Nowe obrazy, Galeria Fibak, Warszawa 2007, str.60

# 20, 1964

Olej, płótno; 100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ # 20/ 1964
Na odwrocie nalepka Grabowski Gallery w Londynie

Kompozycja, 1972 r.

kredka olejna/papier, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany p. d. `Fangor 72`

Estymacja: 11 000 - 18 000

Wyspa grecka, 1954

gwasz, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Fangor 54.
Praca reprodukowana w: Fangor, wstęp: Stefan Szydłowski, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Galeria Atak, Warszawa 2007, il. nr 19.

Wyspa grecka, 1954

gwasz, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Fangor 54.

# 16, 1963

Olej, płótno;
100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ # 16/ 1963

Powrót, 1960

(reż. Passendorfer Jerzy); Plakat filmowy
wym.: 84,6 x 58,4 cm
sygn. p.g.: Fangor. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

Niewinni czarodzieje, 1960

(reż. Andrzej Wajda)Plakat filmowy
wym.: 84 x 59 cm
sygn. p.d.: Fangor. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu. Lit.: K. Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 440.

Popiół i diament, 1958

(reż. Andrzej Wajda); Plakat filmowy
wym.: 84,4 x 58,8 cm
sygn. p.d.: Fangor. Wyd. CWF. Lit.: K. Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 406. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

B 115, 1966

Olej, płótno; 71 x 71 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B 115 1966

SU 37, 1973

Olej, płótno; 129 x 175
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ SU 37 1973/ 51 x 69

Kompozycja , 1972 r.

kredka olejna/papier,
51 x 71 cm

Estymacja: 11 000 - 18 000 zł

M2, 1972

Olej, płótno;
102 x 102 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/M2 1972/ 40 x 40

M 23, 1967

Olej, płótno;
100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ M23, 1967

Opisany i reprodukowany: Katalog "Nowe obrazy" Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, il. barwna str.55

ANNA PROLETARIUSZKA, 1954 R.

offset/papier
59 x 86 cm
Rzadkie!

B76, 1965

Olej, płótno;
60 x 60 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B76 1965

liczba obiektów: 235