1 zł
2 600 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W foyer, po 1945

linoryt, papier, 18,5 x 14 cm; sygn. p. d.: L.Lewicki, w l.d. napis: "W foyer"

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przedmieście, po 1945

linoryt, papier, 10 x 23,5 cm; sygn. p. d.: L.Lewicki, w l.d. napis: "Przedmieście"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W więzieniu ( Za kratami ), 1933

sucha igła, wym.: 139 x 136 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 58.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przedmieście, 1932

akwaforta, sucha igła, wym.: 147 x 91 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł W więzieniu. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 83.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zapracowani (W malarskiej pracowni), 1932

akwaforta, wym.: 124 x 124 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki; l.d. tytuł Zapracowani. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 78.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drezyna, 1932

akwaforta, wym.: 191 x 122 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 21.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

akwaforta, wym.: 172 x 122 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Twarz, 1932/1933

sucha igła, wym.: 100 x 100 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 73.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, 1933

sucha igła, wym.: 151 x 77 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki. Na odwrocie dawne zapiski proweniencyjne. Lit. Katalog wystawy Leopold Lewicki, Kraków 2001, poz. 34.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

ZAKOCHANI

Olej, płótno; 110 x 80 cm
Sygnowany l. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

WYCHOWAWCZYNI

linoryt, 39 x 18,5 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu "ŤWychowawczynią L. Lewicki",
na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

WALKA

linoryt, 25 x 38,5 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "Z. Lewicki", l.d. "Walka",

LEWICKI Leopold (1906-1973)

OGNIWO

akwaforta, akwatinta, 21,8 x 31,8 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą "Zwieno L. Lewicki" [cyrylicą], na plecach odręczny napis: "Leopold Lewicki (Lwów - Grupa Krakowska) - "Zwieno" (ogniwo) / dar Artysty z 12.11.1971 r. - własność [dalej zamazane] / w Krakowie.", na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

LIUDI I PAWIERCHI

linoryt, 40,3 x 25 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu "Liudi i pawierchi L. Lewicki" [cyrylicą], na przodzie i plecach pieczątki własnościowe (częściowo zamazane)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drukarz

akwaforta, papier, 35,4 x 28,3 cm (odcisk płyty)
sygn. i opisany u dołu (cyrylicą): Drukar S.M. Żiwko; L.I. Lewickij

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Para

olej, płótno, 110 x 80 cm;
sygn. l. d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Plaża

litografia, papier, 36,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem);
napis l.d.: Plaża (ołówkiem)
Na odwrocie stempel: WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW / MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Autobus

akwaforta, papier,
16,5 x 32,5 cm (odcisk płyty),
26 x 43 cm (wymiar kartonu)
Na odwrocie dwa stemple:
ZBIÓR / GRAFICZNY / FMB
KĘDZIORKÓW; oraz WŁASNOŚĆ / MARIA I ZDZISŁAW /
MAZUREK

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Spacer więźniów, 1938

olej na tekturze,
wymiary: 35,8 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: Lewicki, na odwrocie napis ołówkiem: Leopold Lewicki przed 1938.

Wystawy:
- Grupa Krakowska 1932 - 37, Pałac Sztuki w Krakowie, maj/ czerwiec 1979, nr kat. 131;
- Ekspresjonizm w sztuce polskiej, M.N. Wrocław, oraz warszawska Zachęta (12. 80 - 03.81), poz. kat. nr 288;
- Wystawa malarstwa i grafiki Leopolda Lewickiego, Kraków 2001, Salon Antykwaryczny NAUTILUS, kat. poz. nr 3.
Lit.: A. Turowski, Budowniczowie Świata, Kraków 2000, il. 447, s. 317

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczęta

linoryt, papier, 39,2 x 18,6 cm (odcisk),
47,8 x 29,2 cm (wymiar kartonu);
napis l.d.: "Dziewczęta" (ołówkiem);
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem)
Na odwrocie graficzna kompozycja figuralna zatytułowana z lewej u dołu: "Macierzyństwo" (ołówkiem);
sygn. p.d.: L. Lewicki (ołówkiem).

liczba obiektów: 232