1 zł
2 600 000 zł
/28

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Zwierz

tusz, akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kantor (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt Kostiumu I do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

flamaster/papier, 29,5 x 21 cm
opisany u góry: 'I Kostüm | Ionesco "Nashörner"'
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Eugene Ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Projekt kostiumu IV do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

opisany u góry: 'IV Kostüm | Durchschnitt'
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, eugène ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Projekt kostiumów do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

flamaster, kredka/papier, 29,5 x 21 cm
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Eugène Ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Człowiek Atrapa, projekt kostiumu, 1984 r.

akryl, papier naklejony płytę pilśniową, 180 x 110 cm
na odwrociu nalepka z opisem pracy: ‘TADEUSZ KANTOR | „CZŁOWIEK ATRAPA” | PROJEKT KOSTJUMU | 1984 | 110 x 180 | acryl’ oraz nalepka Galerie de France i stemple wywozowe
na blejtramie stemple wywozowe i numer inwentaryzacyjny

Projekt kostiumu III do spektaklu Wariat i Zakonnica, 1963 r.

flamaster/papier, 29 x 20 cm
opisany u góry: 'III Kostüm | zero teater'
Teatr zerowy, Stanisław Ignacy Witkiewicz

WŁAŚCIWE UŻYCIE APARATU FOTOGRAFICZNEGO, 1980

Projekt do spektaklu Teatru Cricot 2 Wielopole, Wielopole
tusz pióro, pędzel, gwasz, papier
22 x 28 cm
sygn. tuszem p.d.: tk
obok (częściowo na prostokątnej nalepce): Właściwe | użycie | aparatu | Fotograficz- | nego

KOLUMNA, 1956

rysunek do spektaklu Mątwa wg S.I. Witkiewicza
flamaster, pastel, papier
25,5 x 31,5 cm (w św. passe-partout)
sygn. brązowym flamastrem p.d. (na postumencie pierwszym od prawej): T. Kantor
poszczególne postumenty (oprócz skrajnego z lewej) podpisane ręką artysty:
– Pomnik – | K. ZRałek – | Pankiewicz
– 1956 [na podstawie postumentu], niżej: „Mątwa“ | Bezdeka – | K. Mikulski
– Poeta i jego pomnik
sygn. na odwr. passe-partout: p.g.: T. Kantor | „La colonne“ 1956- | „La pieuvre“ | de S. Witkiewicz | Theatre Cricot 2
na odwr. oprawy śr.g. nalepka wystawowa Biennale of Sydney z logo wystawy i napisem (mpis): TADEUSZ KANTOR | COLUMNS FOR THE MAGAZINE [sic!] „DIE TINTENFISCHE” 1956 | coloured drawing on paper | 26 x 32 cm | Collection: Johanna Ricard, | Konigstrasse.; niżej nalepka transportowa z nazwą i adresem AGDC (Australian Gallery Directors Council) oraz numerem skrzyni: Case 16/10; l.d. dedykacja długopisem obcą ręką, w znacznej części nieczytelna, datowana: 1993

Projekt plakatu „Umarła klasa” na dziesięciolecie spektaklu, 1985

technika mieszana, kredka, pastel, flamaster / papier
30 × 21 cm (w świetle passe-partout)
59,5 × 50,5 cm (w oprawie)
napis autorski w obrębie kompozycji: CRICOT |KANTO | 1985 | 1975

Zięć pułkownika - projekt kostiumu

gwasz, papier; 33,3 x 23,2 cm w św. p-p.;
napis p. d.: zięć pułkownika

Córka pułkownika - projekt kostiumu

sygn. l. d.: Kantor;
napis p. d.: córka pułkownika

Kuvert , 1965 r.

assemblage, olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T Kantor | 1965 '
na blejtramie nalepka wystawowa z Muzeum Sztuki w Łodzi (częściowo uszkodzona)

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"'

Multipart, 1970

asamblaż, płótno, 120 x 110 cm
na odwrocie nalepka Galerii Foksal z opisem pracy, numer depozytowy Muzeum Śląskiego w Katowicach

W swoim żywiole

tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'w swoim żywiole T.Kantor'

Przedstawiciele władzy - projekt do spektaklu

flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier o nieregularnym kształcie);
sygn. na podkładzie: t kantor (długopisem);
na odwrocie oprawy p. g. napis długopisem: Projekt do spektaklu / „Przedstawiciele władzy“ / „trzy
lub cztery postacie / w kaszkietach - leninówkach”.

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 65,5 × 80 cm
sygn. p. d.: Kantor
opisany na odwrocie: TKantor |I 57 Cracovie

Przekroje profile - cięcia i podziały, 1967-1968

flamaster, tempera, papier,
35 x 50,5 cm,
Opis autorski l.g.: "PRZEKROJE profile | CIĘCIA | i | PODZIAŁY"; śr.d.: "podziały oddzielają | układy o różnych przestrzeniach | tylko wtedy podział | ma rację - i nie jest | "dekoracyjny"".

* Droit de suite

Wykroje wycięcia, 1967-1968

flamaster, tempera, papier,
35 x 38,5 cm,
Opis autorski l.śr: "FORMA| KSZTAŁT, Którego | części formują się | w RÓŻNYCH | PRZESTRZENIACH"; śr.d.: "wykroje | WYCIĘCIA".

* Droit de suite

Malarstwo

tusz, papier milimetrowy, 38,5 x 28,5 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: TKantor

/28
liczba obiektów: 554