1 zł
2 600 000 zł
/12

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Uliczka w Kłodzku, 1949

ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
opisany przez artystę u dołu z lewej: Kłodzko / 21/8 1949

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Plac Mariacki w Krakowie, 1952

opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Motyw z Olsztyna z wieżą kościoła Św. Jakuba, 1950

sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP… / Olsztyn / 4/8 950.
Kartka nr 31 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół św. Andrzeja z kościołem Mariackim w tle, 1924 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 17,5 x 14,3 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | 1924' oraz sygnowany ołówkiek pod kompozycją p.d.: 'JózefPieniążek'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, 1952

sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP… / Gdańsk / 18/4 952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, 1952

ołówek, papier kremowy; 11,3 x 15,2 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 9/7 52.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Elewacja zachodnia kościoła w ?????, 1948

datowany przez artystę u dołu z lewej: 18/5 1948.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kapliczka w Pychowicach, 1949

opisany i sygnowany przez artystę u dołu: Pychowice 9/4 1950 JP.
Kartka nr 13 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Motyw krakowski, 1950

datowany przez artystę u dołu z lewej: 30/6 1950.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Motyw krakowski, 1950

Kartka nr 25 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Uliczka w Kłodzku, 1949

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

"Szydłów", 1938 r.

akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JPieniążek , Szydłów 23 7 1938 r.'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

"Wrocław", 1947 r.

akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Józef Pieniążek , Wrocław 1947'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Wola Radziszowska

akwaforta/papier, 14 x 19 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JPieniążek', opisany l.d.: 'Wola Radziszowska', sygnowany na płycie p.d.: 'JPIENIĄŻEK'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Krzemieniec, 1926 r.

akwaforta/papier, 11 x 15,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Pieniążek' | [dedykacja], opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1927'
sygnowany na płycie p.d.: 'J.PIENIĄŻEK', opisany i datowany l.d.: 'KRZEMIENIEC 1926'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół w Łukowicy, 1934

akwaforta z akwatintą, papier; 22,5 x 26,5 cm;
sygn. na płycie p. d. "J. PIENIĄŻEK", l. d. "ŁUKOWICA 1934".
Łukowica na Podhalu, k. Nowego Sącza.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Motyw krakowski, 1950

ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm

*droit de suite

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm;
Kartka nr 26 verso (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952

*droit de suite

/12
liczba obiektów: 230