PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
opisany przez artystę u dołu z lewej: Kłodzko / 21/8 1949
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Plac Mariacki w Krakowie, 1952
opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Motyw z Olsztyna z wieżą kościoła Św. Jakuba, 1950
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z prawej: JP… / Olsztyn / 4/8 950.
Kartka nr 31 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kościół św. Andrzeja z kościołem Mariackim w tle, 1924 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 17,5 x 14,3 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | 1924' oraz sygnowany ołówkiek pod kompozycją p.d.: 'JózefPieniążek'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, 1952
sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP… / Gdańsk / 18/4 952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, 1952
ołówek, papier kremowy; 11,3 x 15,2 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 9/7 52.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Elewacja zachodnia kościoła w ?????, 1948
datowany przez artystę u dołu z lewej: 18/5 1948.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
opisany i sygnowany przez artystę u dołu: Pychowice 9/4 1950 JP.
Kartka nr 13 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
datowany przez artystę u dołu z lewej: 30/6 1950.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kartka nr 25 recto (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JPieniążek , Szydłów 23 7 1938 r.'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwarela/papier, 20 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Józef Pieniążek , Wrocław 1947'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier, 14 x 19 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JPieniążek', opisany l.d.: 'Wola Radziszowska', sygnowany na płycie p.d.: 'JPIENIĄŻEK'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta/papier, 11 x 15,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Pieniążek' | [dedykacja], opisany i datowany l.d.: 'Krzemieniec 1927'
sygnowany na płycie p.d.: 'J.PIENIĄŻEK', opisany i datowany l.d.: 'KRZEMIENIEC 1926'
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
akwaforta z akwatintą, papier; 22,5 x 26,5 cm;
sygn. na płycie p. d. "J. PIENIĄŻEK", l. d. "ŁUKOWICA 1934".
Łukowica na Podhalu, k. Nowego Sącza.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm
*droit de suite
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
ołówek, papier kremowy, 15,2 x 11,3 cm;
Kartka nr 26 verso (numeracja wtórna) szkicownika Józefa Pieniążka z lat 1948-1952
*droit de suite