1 zł
2 600 000 zł
/3

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Mogiła, 1933

akwarela, tusz, drapanie, papier; 54,4 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: "BWLinke 1933"

cena wywoławcza: Wykup abonament

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Po burzy, 1947

rysunek, papier, piórko, tusz czarny i niebieski, kredka niebieska, 31 x 24,5 cm,
sygn. p. d.: BW Linke 1947,
u dołu zapiski autora: Rysunek do zwrotu! Rysunek stanowi własność autora!/ tytuł: "Po burzy", na odwrocie pracy notatka autorska: B.W.Linke / Po burzy/ (okładka dla Tygodnia) / 30 marca - 2 kwietnia 1947 r. / N list inwent. II-129 (…), OFERTA DODATKOWA

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

ALFRIED KRUPP, 1951

Z cyklu: Podżegaczom wojennym mówimy Nie
Tusz, piórko, papier; 32 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: B.W.Linke 1957

*droit de suite

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

ŁAPOWNIK, 1947

Tusz, piórko, karton; 23,5 x 17,5 cm
Sygnowany p.d.: B W Linke 1947, dedykacja autorska wzdłuż l. krawędzi: Kochanemu Józiowi Prutkowskiemu niech uważa żeby nie stał (mu ) się jaki - od B W Linkego w M. D. K. - 8 marca 1950.; na odwrocie: "Z mojego zielnika - Łapownik”

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

FOTOGRAFIE WIOSENNE, 1953

10 rysunków, tusz, papier fotograficzny; 25,5 x 21 cm; 9 sygnowanych: B W Linke 1953; wszystkie na odwrocie: B.W.Linke / Fotografie wiosenne / listy inwent. II - 187 / X.62; tytuły ołówkiem pod rysunkami
1.Fotografie Wiosenne
2.Churchill
3. Eisenhower
4.Adenauer
5.Król grecki
6.Tito
7.Czang-Kai-Szek
8. Franco
9. Angielski socjalista
10.Zakończenie

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

JAK TITO ROBISZ, SKĄD TITO MASZ, 1949

Karykatura Josipa Broz-Tito
Tusz, piórko, papier naklejony na karton; 27,5 x 18 cm
Sygnowany p.d.: B W Linke 1949, opisany na odwrocie

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

KARYKATURA LI SYNG MANA, 1947

Tusz, piórko, papier naklejony na tekturę; 31 x 23 cm
Sygnowany p.d.: BWLinke 1947, opisany na odwrocie
Li Syng Man - pierwszy prezydent Korei Południowej.

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

KARYKATURA CHARLESA DE GAULLE’A, 1950

Tusz, piórko, papier; 33,5 x 24,5 cm
Sygnowany l.d.: BWLinke 1950, opisany na odwrocie

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

MOGIŁA, 1933 r.

papier/akwarela, tusz, drapanie, 54,4 x 41,5 cm
sygnowany oł. p.d.: BW Linke

Bronisław Wojciech Linke 1906-1962, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1963 (poz. w kat.: I 84)
Bibl.: W.93; wyst. IPS 1935, poz. 210

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Powrót do kraju, 1946

Druk; wym. w świetle pp: 320 x 230 mm; sygn. piórem p.d.: BW Linke 1946 r. Nad kompozycją dedykacja: Panu Kazimierzowi w dowód sympatii BW Linke / Warszawa 30 stycznia 1947. Praca po konserwacji. Dołączona fotografia artysty wykonana przez Marka Holzmana (Warszawa, ul. Oboźna 7).

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Dwa parowozy o zachodzie słońca, 1951 r.

akwarela/papier, 49 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `BWLinke 1951`

ODWROCIE:
opis: `Dwa parowozy o zachodzie słońca | 20 - 24/V.1951 | nr listy inwent. 22`

Estymacja: 6 000 - 8 000

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Adenauer - z cyklu Podżegaczom wojennym mówimy Nie!, 1951 r.

tusz/papier, 31,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `B W Linke 1951`
opisany na odwrocie: `B.W. Linke | Cykl: "Podżegaczom | wojennym mówimy Nie! | N 20. Adenauer. | 13 maja 1951 r. | N listy inwent. II - 154. | X. 62"

Estymacja: 3 000 - 4 000

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Krupp - z cyklu Podżegaczom wojennym mówimy Nie!, 1951 r.

sygnowany i datowany p.d.: `B W Linke 1957`
opisany na odwrocie: `B W Linke | Cykl: "Podżegaczom | wojennym mówimy Nie! | N 19. Krupp - | 1/IV. 1951 r. | N listy inwent. II - 153 | X. 62`

Estymacja: 3 000 - 4 000

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Konstytucja USA z cyklu: Podżegaczom wojennym mówimy: Nie!,1950

tusz, piórko, papier naklejony na tekturę; 23,5 x 24,7 cm
sygn. p.d.: BWLinke 1950
na odwrocie napis autorski (piórem): BWLinke/Cykl:"Podżegaczom wojennym mówimy: Nie!"/Konstytucja USA./17-18 lipca 1950/list inwent II-147 (w kółku)/X-62 oraz nalepkę
zawierającą odręcznie napisane informacje o rysunku (częściowo zniszczona);

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Nie zatrzymają zegara dziejów z cyklu: Podżegaczom wojennym mówimy: Nie!, 1950

tusz, piórko, papier; 34 x 25 cm
sygn. u dołu: BWLinke 1950
na odwrocie napis autorski (piórem): BWLinke/Cykl: "Podżegaczom wojennym mówimy: Nie!"/ 8,,Nie zatrzymają zegara dziejów"/list inwent. II-144 (w kółku)/ x-62 (cały opis w ramce autorskiej), poniżej (ołówkiem): "Nie zatrzymają/ zegara dziejów

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Taniec , 1962 r.

tusz/papier,
33 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `B.W. Linke 1962`
ODWROCIE: napis pismem odręcznym: `To our Friend | prof. Eigil Steffensen | with my best wishes and | demand to write about Linke - | Anna Linke | (nieczytelne) 10/IV 1966 | Warsaw`

Estymacja: 4 000 - 8 000 zł

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Po burzy, 1947

piórko, tusz czarny i niebieski, kredka niebieska,
31 x 24,5 cm;
na odwrocie pracy notatka autorska: B.W.Linke / "Po burzy" / (okładka dla "Tygodnia") / 30 marca - 2 kwietnia 1947 r. / N list inwent. II-129 (...)

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Jak Tito robisz, skąd Tito masz

piórko, tusz, papier naklejony na tekture,
27,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: BWLinke 1949
na odwrocie: BWLinke/ Cykl: Podżegaczom/ wojennym mówimy: Nie!/ N6 - Tito/ N Listy inwent. II - 142/ X 621 oraz nalepka z informacjami o pracy;
Josip Broz Tito (1892-1980) - czołowa postać antyfaszystowskiej partyzantki jugosłowiańskiej, przywódca Jugosławii.

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

Schuman - kukiełka

piórko, tusz, tektura,
34 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: BWLinke 1950
opis autorski na odwrocie: Cykl podżegaczom mówimy: NIE!/ BWLinke/ Schuman - Kukiełka/ 29 listopada 1950/ N listy inwentaryzacyjnej/ X 62 II-140.
Robert Schuman (1886-1963) - polityk francuski, członek ruchu oporu, premier Francji (1947-1948), minister spraw zagranicznych Francji (1948-1953), współtwórca Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali - poprzedniczki dzisiejszej Unii Europejskiej; uznawany za jednego z ojców Zjednoczonej Europy.

LINKE Bronisław (1906 - 1962)

PATRZ OTO SKUTKI PIJAŃSTWA, 1948 R.

offset/papier
99,5 x 70 cm
sygn. i dat. p.d.: `BWLinke 48`

/3
liczba obiektów: 51