1 zł
2 600 000 zł
/60

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Zielony pejzaż, 1985

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1985;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt z oknem, 1979 r.

olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 Jerzy Nowosielski'

AKT ZE SKRĘPOWANYMI RĘKAMI, 1993

tusz pióro, papier jasnożółty
38,5 x 30,5 cm
sygn. l.g. wzdłuż krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 93

PORTRET KOBIETY, 1946-1947

rewers: GRUPA OSÓB, ok. 1952-1954
olej, płótno
awers: 73,3 x 41,6 cm [w świetle oprawy]
rewers: 38 x 70,5 [w świetle oprawy]

SIEDZĄCA GIMNASTYCZKA, ok. 1951

olej, płótno szyte pionowo przez środek
100 x 67,2 cm
na odwr. na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z numerem i podpisem

KRÓLOWIE I ŚWIĘCI, 1997

akwarela, ołówek, papier, 20 x 25,3 cm
na odwr. napis oł.: SALOMON I DAWID | CYRYL I METODY

PROJEKT WITRAŻA, 1997

akwarela, papier
30 x 20,5 cm
na marginesach skalowanie

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia/papier, 70 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995' oraz opisany l.d.: '20/60'
ed. 20/60

PLAŻA TYBETAŃSKA, 1998 r.

serigrafia/papier, 64 x 83 cm w świetle passe-partout
sygnowana i datowana oł. l.d.: 29/50, pd.: Jerzy Nowosielski 1998 r.

Bez tytułu, 1998

serigrafia / papier
edycja 13/50
78,5 × 63,5 cm (w świetle passe-partout)
99,5 × 82 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r. opisany l.d.: 13/50

Portret mężczyzny

technika mieszana, gwasz, papier; 20,5 x 14 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: J. N.

Plaża, 1990

olej, płótno; 24,5 x 35 cm;
sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1990

Postać

piórko, papier; 18 x 13,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N. (ołówkiem);
na odwrocie odręcznie pisany tekst artysty na temat teatru lalkowego

Wnętrze z aktem, 1971 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WNĘTRZE | Z | AKTEM | JERZY | NOWOSIELSKI | 1971' oraz dedykacja: 'Kochanej | Pani Basi | w | dniu imienin | J.N. | 4.XII.74'
na odwrociu naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi - wywozowa na Festiwal Sztuki w Edynburgu w 1972

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, papierowa naklejka wywozowa oraz papierowa naklejka z warszawskiej Galerii Piotra Nowickiego

Postać mężczyzny, 1961 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1961'

Boże Narodzenie w grocie , 1988 r.

olej/deska, 12,5 x 10,5 x 2,5 cm
wtórnie opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1988'

Portret kobiety, ok. 1945

olej, płyta pilśniowa, 58 x 44,5 cm

Czarny akt w oknie, 1987

olej, płótno, 100 x 120 cm
sygn. na odwrocie: Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski

Martwa natura, 1986

olej, deska, 22 x 30 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski, na odwrocie pieczęć Tadeusz Nyczek - Maciej Szybist Galeria Sztuki Współczesnej w Krakowie

/60
liczba obiektów: 1183