1 zł
2 600 000 zł
/13

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 68 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

cena wywoławcza: Wykup abonament

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Ewa

olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
na odwrocie napis: 1. Rue LECLERC - PARIS 14 e / France / HENRI BERLEWI / „EVE” - 1950

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja barwna, 1957

gwasz, olej, technika mieszana, papier?; 46,3 x 36,2 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Berlewi 1957 (ołówkiem);
na odwrocie pieczęć atelier artysty (częściowo czytelna): ...PERRIN FROMANTIN / ATELIER / BERLEWI / VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

gwasz, olej, technika mieszana, papier?; 32 x 40,3 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI;
na odwrocie:
- KAM. 2 [w kole]

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd, przed 1939

ołówek, papier; 25 x 15, 5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
na odwrocie drukowana nalepka z tytułem i opisem rysunku

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-faktura

litografia/papier, 51 x 50,5 cm (zadruk)
na odwrociu pieczęć autorska: 'Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd

sygn. p.d.
ołówek, papier
26x16 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Projekt kostiumu aktora teatru Variete

akwarela, papier, 41 × 33 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: H. Berlewi
praca po konserwacji

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1943 r.

ołówek, papier, 25 × 19 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi/Nice, 1943
na odwrocie pieczęć atelier artysty

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia barwna/papier, 40 x 16 cm (zadruk)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji na kamienieniu: 'H.BERLEWI 1922'
na odwrociu owalna pieczęć: 'ATELIER BERLEWI | Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną draperią, 1950-53 r.

litografia barwna/papier, 38 x 27,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H. Berlewi 50-53 | [dedykacja]' i opisany l.d.: '17/150'
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'H.BERLEWI • 1950'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia dwubarwna, papier, 61 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. na płycie pod kompozycją: H. BERLEWI. 1922;
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN / VERSAILLES / ATELIER BERLEWI.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna/papier, 61 x 49,5 cm
sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI 1922
Na odwrociu owalna pieczęć: ATELIER BERLEWI/Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Projekt reklamy Futra i ubiory męskie Lion (recto/verso), lata 20. XX w.

ołówek/papier, 15,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
na verso owalna pieczęć: 'Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN | VERSAILLES | ATELIER BERLEWI'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, ok. 1960

olej, płótno, 46,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: H. BERLEWI
na odwrocie cztery stemple „Atelier Berlewi”

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret dziewczyny

ołówek, papier, 27 × 17 cm w świetle passe-partout
na odwrocie pieczątka atelier artysty

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret damski z profilu

ołówek, papier, 26 × 19 cm w świetle passe-partout;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret dziewczyny z czerwonymi ustami

olej, płótno naklejone na płytę, 46 × 37,5 cm
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN |VERSAILLES| ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

akwarela, papier, 41 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: H. Berlewi
po konserwacji

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia dwubarwna, papier, 60 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. na płycie u dołu: H. BERLEWI. 1922.

/13
liczba obiektów: 246