1 zł
2 600 000 zł

GŁOWACKI Jan Nepomucen (1802-1847)

Rozwaliny zamku w Lipowcu

litografia, papier, 14 x 19,5 cm w świetle passe-partout, wydawnictwo Engelmann

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pustynia Św. Salomei na Grodzisku

Klasztor XX. Karmelitów na Czerny

Portret oficera

olej, deska; 23 x 17 cm;
z prawej ślady sygnatury
na odwrocie dwie nalepki (fragmenty) z nazwiskiem: Głowacki?

Portret mężczyzny, 1842

olej, płótno dublowane, obcięte na bokach,
24,5 x 20 cm;
sygn. z prawej: N./ Głowacki 1842/ ?(Geneva?)

Portret mężczyzny, 1842

olej, płótno dublowane, obcięte na bokach, 24,5 x 20 cm;

Portret mężczyzny, 1842

24,5 x 20 cm;

Kraków. Brama Floriańska

Litografowana przez Engelmana, wym.: 11,5 x 19 cm, pochodzi z albumu 24 widoki miasta Krakowa J.N. Głowackiego, Kraków 1832- 1836. Tytuł również po francusku.

Akt męski stojący - studium akademickie

ołówek, papier kremowy, 69,5 x 47,5 cm;
napis p.d.: Jana Nepomucena Głowackiego
Na odwrocie zarys postaci (przedarty karton)

Góral z psem

ołówek, papier, 11,5 x 9,8 cm
sygn. l. d.: J. Głowacki 1837; p.g. No10

Pasterz, 1837

pastel, 14,5 x 13 cm
sygn.l. d.: "J. Głowacki 1837"

Kraków, widok od strony Kopca Kościuszki, ok.1830 r.

staloryt, 10,5 x 15,5 cm
sygn. l.d.: "J.N. Głowacki del."

Juhas

ołówek, papier, 12 x 10 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.- J. Głowacki 1837; nr p.g.: N.10

Pejzaż tatrzański

olej, płótno, 27 x 36,5 cm

Portret mężczyzny

olej, tektura, 16,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy);

Portret mężczyzny

sygn.? z prawej: J.N. Głowacki/ Kraków 18... (w oryginalnej oprawie).

Pejzaż górski

olej, płótno,
44 x 34 cm;
Napis na odwrocie: Widok z głębi doliny zwanej /Zakopane /w Tatrach /na góry: Goryczkowa, Konradowa /Suchy Wirch - tudzież Skały zwane /Galatówki /malowany przez Jana Nepomucena /Głowackiego. /w r 1838.

liczba obiektów: 17