1 zł
2 600 000 zł
/7

CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)

ANEMONY, 1954

olej, płótno
41,2 x 33,3 cm
sygn. l.d. mało czytelnie: J. CZAPSKI. 54.
na odwrocie:
– na płótnie l.g. pieczątka: COLLECTION THERRY GAUDRY | Artiste peintre | MOUROUX
– nalepka w języku francuskim z informacją o artyście
– na dolej listwie napis: Joseph CZAPSKY 1896-1993

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty

kredka, papier, 19 x 25 cm,
niesygnowany

Procida, lata 1960-61

akwarela, papier, 31 x 21 cm,
sygn. p.d.: J Czapski

Zielony pejzaż

akwarela, kredka, tusz, papier, 11 × 17,5 cm

Rozmowa, 1957 r.

olej/płótno, 47 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.CZAPSKI | 57'
na odwrociu numer inwentarzowy oraz zapis: 'Przekazuję w [nieczytelne]'
na odwrociu, na płótnie pieczęć ze składu przyborów malarskich w Paryżu

Tulipany, 1970

olej, płótno, 92,5 x 52,5 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 70

TULIPANY, 1956

olej, płótno
81 x 60 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 56.
na odwrocie na środkowej listwie krosna napis: TULIPES fraguet No 1 800 NF dalej odwrócone: JÓZEF CZAPSKI | TULIPANY I

Para prac:

1. Martwa natura z cytrynami
piórko, tusz, akwarela; 15 x 9,5 cm;

2. Martwa natura z owocami
ołówek, akwarela, papier; 15,5 x 13 cm;

PEJZAŻ

olej, płótno, 70 x 50 cm
sygn. l.d.: J.Czapski

BRZEMIENNA

olej, płótno, 69 x 59 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI.

CZYTELNIK NEW STORIES, 1953

olej, płótno
104 x 52 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI | 53
na odwrocie na płótnie - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich; kształt palety malarskiej z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS.

MARTWA NATURA, 1953

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 53.
na odwr. na pł. po l. - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich o kształcie palety malarskiej
z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS
Po prawej - okrągły, nieczytelny stempel.
Na krośnie mała nalepka z napisem atramentem: N o4 | 45. 000.
Ponadto napisy ołówkiem: - na listwie górnej i poprzeczce: CZAPSKI; - na listwie dolnej: Jennifer Josselson; na listwie bocznej: Josselson.
Na ramie dwie nalepki domu aukcyjnego DOBIASCHOFSKY w Bernie oraz nalepka z napisem ołówkiem: 50 x 60 cm | [.] 180

Martwa natura, 1983 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.CZAPSKI | 83.'

Spahis w opończy na koniu - w hołdzie Michałowskiemu, lata 1943-1945.

tusz, papier, 29,5 × 25 cm
sygn. p. d.: J. Cz
Do pracy dołączona ekspertyza p. Janusza Nowaka

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Czytająca, 1955 r.

olej/płótno dublowane, 95,5 x 72 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. CZAPSKI. 55'

- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, listopad 2016-luty 2017 (jako "Portret dziewczyny")
- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. Maria Stopyra, Rzeszów 2016, s. 32 (il.)

Martwa natura, ok. 1930

olej, płótno, 41 x 27 cm
sygn. i dat. p.d.
stan zachowania: na odwrocie widoczna mała naprawa

Martwa natura

olej/płótno, 41,5 x 34 cm
sygnowany ś.d.: 'J.C.'

Pejzaż z górami

pisak, kredka, papier, 11 × 17 cm

Zielony pejzaż

Martwa natura, 1969 r.

olej/płótno, 65 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Czapski | 69'
na blejtramie dwie naklejki: 'desa PT 6/A', 'desa 1/12' oraz odręczny napis: '1969'

- zakup bezpośrednio od artysty w Paryżu w latach 70-tych XX w.
- kolekcja dr. Lecha Siudy z Buku
- kolekcja prywatna, Poznań
- Kolekcja dr. Lecha Siudy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Wystaw Autorskich, 09.1991 — 01.1992

- Wojciech Makowiecki, Kolekcja dr. Lecha Siudy, Poznań 1997. s. 64 (il.)
- Kolekcja dr Lecha Siudy, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Poznań 1991, kat.11

/7
liczba obiektów: 137