1 zł
2 600 000 zł

PAKLIKOWSKA-WINNICKA Wanda (1914 - 2001)

Martwa natura, 1976 r.

olej/płótno, 64 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Paklikowska-Winnicka W.'
sygnowany na odwrociu: 'autor: Paklikowska-Winnicka'
na odwrociu odautorska etykieta z opisem pracy oraz nalepka wywozowa w języku francuskim z Desy do Galerie Nova

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Paklikowska-Winnicka;
na odwrocie napis: autor: Wanda Paklikowska-Winnicka.

Kompozycja (1960)

sygn. dat. p.d.
technika własna
100x61.5 cm

Kompozycja, 1975

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:29,5 cm
opisany na odwrociu: 'W. Paklikowska- | Winnicka | 1975'

Kompozycja, 1960

technika własna/płótno, 100 x 61,5 cm
sygn. p.d.: Paklikowska-Winnicka 1960

Kompozycja, 1960 r.

kolaż, olej, technika własna/płótno, 80 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Paklikowska-Winnicka 1960', na odwrociu nalepka z opisaniem obrazu: 'Wanda Paklikowska-Winnicka | 51 x 80' i stemplem wywozowym, na blejtramie napis: 'WANDA'

Kompozycja strukturalna, 1964

technika własna, olej, płótno; 51 x 81 cm;
sygn. p. d.: Paklikowska-Winnicka
na odwrocie nalepka autorska (?) z odręcznie wypisanymi informacjami o pracy

Z cyklu biologicznego: Nr 95,1962 r.

technika mieszana-collage, płótno, 120 × 55 cm
sygn. i dat. p. d.: Paklikowska-Winnicka/1962
na odwrocie nalepka z odręcznym opisem obrazu: autor: Wanda Paklikowska--Winnicka/Warszawa, Pl. Zamkowy 1/13,m.9/N° legitym. Z.P.A.P.=632/nazwa obrazu: "Z cyklu biologicznego " N° 95/ wymiar: 120 × 56/technika: olej (collage) rok: 1962
Opisywany:
Wanda Paklikowska-Winnicka, Katalog wystawy, Bydgoszcz 1965, poz. 16

Kompozycja strukturalna, 1964

Kompozycja strukturalna, 1964

technika własna, olej, płótno;
51 x 81 cm;

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Paklikowska-Winnicka

olej, płótno; 65 x 81 cm;
na odwrocie nalepka: Autor: Wanda Paklikowska-Winnicka | adres: 00 267 Warszawa, Pl. Zamkowy 1/13 m 9 tel. 31-49-86 | Nazwa obrazu: Kompozycja | technika: olej - płótno | wymiar obr. szer. 65 cm x dłg 80 cm| rok 1986

Z cyklu biologicznego N° 95, 1962

technika mieszana-collage, płótno;
120 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Paklikowska-Winnicka /1962
Na odwrocie nalepka z odręcznym opisem obrazu: autor: Wanda Paklikowska-Winnicka / Warszawa, Pl. Zamkowy 1/13 m.9 / N° legitym. Z.P.A.P.=632 /
nazwa obrazu: "Z cyklu biologicznego " N° 95 / wymiar: 120 x 56 / technika: olej (collage) rok: 1962
Lit.: Wanda Paklikowska-Winnicka, Katalog wystawy, Bydgoszcz 1965, poz. 16

120 x 55 cm;
Na odwrocie nalepka z odręcznym opisem obrazu: autor: Wanda Paklikowska-Winnicka / Warszawa, Pl. Zamkowy 1/13 m.9 / N° legitym. Z.P.A.P.=632 / nazwa obrazu: "Z cyklu biologicznego " N° 95 / wymiar: 120 x 56 / technika: olej (collage) rok: 1962

Obraz czerwień-czerń, 1957

olej, tempera, technika własna, karton (wym.: 108 x 75 cm)
naklejony na płótno o wym. 122 x 90 cm;
sygn. l.d.: W. Paklikowska - Winnicka
na odwrocie nalepka autorska: Wanda Paklikowska-Winnicka / "Obraz czerwień-czerń" 1958r. [skreśl.] / 1957 / tempera-olej 107 x 75; nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z 1958 r.
Wanda Paklikowska-Winnicka (1911-2001) Malarstwo, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2007
Reprodukowany:
Akademia Prezentuje. Wanda Paklikowska-Winnicka (1911-2001), Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, Warszawa 2007, poz. kat. I 86, s. 112

Obraz czerwień-czerń, 1957

naklejony na płótno
o wym. 122 x 90 cm;

Obraz czerwień-czerń, 1957

olej, tempera, technika własna, karton (wym.: 108 x 75 cm) naklejony na płótno o wym. 122 x 90 cm;
na odwrocie nalepka autorska: Wanda Paklikowska- Winnicka / "Obraz czerwień-czerń" 1958r. [skreśl.] / 1957 / tempera-olej 107 x 75; nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z 1958 r.

Kompozycja V, ok. 1967

olej, płótno,
61 x 85 cm;
sygn. p. d.: W. Paklikowska-Winnicka

Kompozycja, 1960

technika własna, gips, olej, płótno
99,5 x 62 cm;
sygn. p. d.: Paklikowska-Winnicka / 1960;
na odwrocie fragment nalepki: Wanda (...)/ 62 (...)

Kompozycja, 1960

technika własna, gips, olej/płótno
99,5 x 62 cm
sygn. i dat. p.d.: `Paklikowska-Winnicka 1960`
na odwrocie fragment nalepki: `Wanda (...) / 62 (...)`

liczba obiektów: 23