1 zł
2 600 000 zł

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Portret kobiety

Olej, płótno, 49 x 38 cm,
sygn. l.d.: Erwin Czerwenka Kraków.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Pejzaż, 1921

akwarela, papier; 34 x 27 cm;
sygn, dat. i opisany p. d.: Wielce Czcigodnemu / Księdzu Proboszczowi J. Stabrawie / w dowód wdzięczności / Mszana Dolna 1921 Erwin Czerwenka.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

ZIMOWY PEJZAŻ JURGÓW

Olej, sklejka, 55 x 71 cm,
sygn. p.d.: Erwin Czerwenka

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Wyspa Rab, 1929 r.

olej, płótno, 61 × 75 cm
sygn. i dat p. d.: Erwin Czerwenka/Rab 1929

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Kwitnący sad

olej tektura; 19 x 25 cm;
sygn.p. d.: Czerwenka

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Capri. Skały, 1926

olej, tektura, 35,5 x 43 cm,
sygn. p.d.: E. Czerwenka / Capri 1926
na odwrocie autorski opis ołówkiem: Erwin Czerwenka / Kraków ul. Ujejskiego 6 / Capri: "Skały" , olejny.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Neapol

olej, tektura, 17 x 23 cm,
sygn. l.d.: Erwin Czerwenka Neapol 09. Na odwrocie naklejka z wystawy w TPSP z 1909 r.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Sosny, 1928

Olej, sklejka; wym.: 66 x 60 cm; sygn. p.d.: Erwin Czerwenka / 1928; na odwrocie naklejka ZPAP w Krakowie (Pl. św. Ducha. Dom Artystów) z 1928 (wystawa wraz z Zofią Stryjeńską) i niżej opis autorski pracy. Lit.: PŻA 1915-1939, s. 183.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Czorsztyn i Niedzica, 1931

Akwarela, karton; wym.: 27,3 x 38,2 cm; sygn. p.d.: Erwin Czerwenka / Czorsztyn 931.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Sosny

olej, sklejka,
65 x 59,5 cm,
sygn. p.d.: Erwin Czerwenka 1928. Na odwrocie naklejka ZPAP Kraków; odręczny napis autorski.

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

olej, sklejka,
38 x 43 cm,
sygn. p.d.: E. Czerwenka Kraków (1)934

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

KWIATY W WAZONIE, 1936

olej na sklejce,
45,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Erwin Czerwenka", na odwrocie ołówkiem: "Erwin Czerwenka /Kraków 7/9 36"

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

AUTOPORTRET, 1924

akwarela na kartonie,
35,5 x 24,7 cm,
sygnowana u dołu ołówkiem "Czerwenka"; na odwrocie w akwareli PORTRET DZIEWCZYNKI z dedykacją autora i datą "Kraków 1924"

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Dziewczynka z żonkilami (1931)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
65.5x49.5

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

SOSNY, 1928

olej na sklejce,
66 x 60 cm,
sygnowany p.d. "Erwin Czerwenka 1928"
na odwrocie kartka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z datą przyjęcia 28.XI.1928

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

DRZEWA

Olej, sklejka;
22,5 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: E. Czerwenka

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

olej, tektura
22,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: E. Czerwenka

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

olej, tektura,
22,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: E. Czerwenka

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Motyw z Czorsztyna, 1932 r.

olej/sklejka, 40 x 45 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Erwin Czerwenka | Czorsztyn 932`

CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)

Motyw z Capri, 1914

olej, płótno (naklejone na tekturę), 31 x 31,5 cm
sygn. p.d.: Czerwonka (1)914
na odwrocie dwie naklejki: autorska, opisana atramentem, z adresem artysty oraz drukowana wypełniona atramentem z TPSP, Kraków 1916

liczba obiektów: 37