1 zł
2 600 000 zł
/4

KRZYSZTAŁOWSKI Stanisław (1903 - 1990)

Hiob - Jerzy Nowak w roli Hioba

olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski / 982;
na odwrocie nalepka wystawowa z BWA w Krakowie z tytułem obrazu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Hiob - Jerzy Nowak w roli Hioba wg „Księgi Hioba”, 1982

olej, płótno; 120 x 80 cm;

Altea II, 1980 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm, oprawiony, sygnowany l.g: 'S. Krzyształowski | 980' na odwrociu nalepka z danymi obrazu z Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie

Pejzaż z Poego, 1980 r.

olej/płótno, 65,5 x 92 cm
sygnowany i datowany: 'S. Krzyształowski 980'
na odwrociu naklejka z Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z opisem pracy
na blejtramie autorska nalepka z tytułem obrazu oraz numer z pracowni artysty: '56'

Zachód słońca, 1978 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'S. Krzyształowski 978'
na blejtramie autorska nalepka z przekreślonym, nieczytelnym tytułem oraz numery z pracowni artysty: '35' i '22'

Kompozycja czarno-czerwona, 1960

technika mieszana, płyta; 119,5 x 88,2 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d: Krzyształowski 960;
na odwrocie nalepka wystawowa z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu (częściowo czytelna)

Lazurowe wybrzeże

olej, tektura; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Krzyształowski;
na odwrocie nalepka z BWA w Krakowie, z odręcznie wypisaną informacją o obrazie: Kraków / 1348 / Krzyształowski St. / 35 x 50 / olej / 20 000 / lazurowe wybrzeże oraz z owalnym stemplem składu malarskiego: SKRA & KARMAŃSKI / KRAKÓW / Nr0116/2.

Portret kobiety

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: ... (słabo czytelnie);
napis autorski (?) na oprawie: Krzyształowski.

Zasłona, 1961

olej, kolaż, płótno; 100 x 78,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Krzyształowski. 961;
na odwrocie nalepka: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych / Oddział w Krakowie / Autor KRZYSZTAŁOWSKI STANISŁAW / Nazwisko właściciela / Adres właściciela Kraków Dzierżyńskiego 21c/2 / Tytuł dzieła ZASŁONA / Nr porządkowy zgłoszenia 2 2016 / Technika wykonania olej i collage / Wymiary: wys. cm 80 szer. cm 100 / Nr leg. Z.P.A.P. 1348 Cena 5 000 zł / D. Z.149/59 - 2 000;
napis na blejtramie: Krzyształowski Kraków

Impresje albańsie - Gjinokaster, 1957

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: S. Krzyształowski 957;
na odwrocie szkic aktu oraz nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z informacjami o pracy

Pejzaż podgórski, 1967

olej, płótno; 51 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: S. Krzyształowski. / 967

Sierra Gredos (1977)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
75x100 cm

Przygoda

technika własna, deska; 98,3 x 76 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: Krzyształowski;
na odwrocie nalepki Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie i Miejskiego Konserwatora Zabytków

Albania, 1985 r.

gwasz/papier, 34 x 47,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Krzyształowski | Vlora IX 85`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Mylna droga, 1971 r.

olej/płótno, 78,5 x 97,5 cm
sygnowany p.d.: `S.Krzyształowicz | 1971`
na odwrociu nalepka z Biura Wystaw Artystycznych

Estymacja: 5 000 - 9 000 zł

Pejzaż wiejski (1947)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
60x72 cm

Hiszpanka, 1972

Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm; sygn. śr.d.: S. Krzyształowski 972; na odwrocie naklejka BWA w Krakowie z opisem obrazu.

Sierra Nevada, 1976

olej na płótnie, 100 x 80 cm,
sygn. na licu w prawym dolnym rogu

Balanda, 1974

olej na płótnie, 100 x 65 cm,

DOMY NA WZGÓRZU, 1959

Olej, płótno; 53 x 62 cm
Sygnowany p.d.: S. KrzyształowsKi 959
Na odwrociu widok miejski z pomnikiem i idącą kobietą

/4
liczba obiektów: 69