1 zł
2 600 000 zł

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

RATUSZ WROCŁAWSKI

Akwaforta, akwatinta, papier; 24 x 17,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Breslau "Am Rathaus" orig. Redierung v. Prof. H. Ulbrich.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Wrocław. Widok z Rynku na wieżę kościoła św. Marii Magdaleny, 1919

Akwaforta; wym.: 350 x 510 mm; sygn. oł. l.d. Hugo Ulbricht; sygn. pł. p.d.: HU1919 (monogram wiązany). Pod główną kompozycją dodatkowe szkice: worki ze złotem I rzeźba z Goslaru.

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Wrocław. Brama Kluszczana na Ostrowie Tumskim (1917)

sygn. dat. na płycie p.d.
akwaforta
26.8x19.3 cm

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Widok miasteczka, 1917 r.

akwaforta/papier, 27 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Hugo Ulbrich', sygnowany i datowany monogramem wiązanym na kamieniu l.d.: 'HU | 1917'

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Zamek w Malborku, 1907 r. (?)

akwaforta, papier, 57 x 81 cm;

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Kościół św. Wawrzyńca z Mikulczyc, lata 20.

Akwaforta; wym. komp.: 230 x 290 mm, plansza: 280 x 382 mm;
sygn. oł. l.d.: Hugo Ulbricht;

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Ratusz we Wrocławiu, 1903 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 51,5 x 75,5 cm (odbitka) 66 x 89,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: `Hugo Ulbrich | 03` oraz ołówkiem l.d.: `Hugo Ulbrich`

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Uniwersytet we Wrocławiu, 1911 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 54 x 43,5 cm (odbitka) 75,5 x 60 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: monogram wiązany `HU` | 1911` oraz ołówkiem l.d.: `Hugo Ulbrich`

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

sygn. oł. l.d.: Hugo Ulbricht; pod gł. Kompozycją przedstawiającą kościół po przeniesieniu do parku miejskiego w Bytomiu, szkicowe przedstawienie kościółka w pierwotnej lokalizacji (z opisem Ein stin Mikulschutz); świątynia w 1982 została spalona przez wandali; nie została odtworzona.

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Widok Gdańska, 1909 r.

akwaforta/papier, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `HU | 909`

Estymacja: 1 500 - 2 500

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Górnicy

akwaforta
37 x 32 cm
sygn. oł. p.d.: Hugo Ulbrich

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Kłodzko. Most Św.Jana

sygnowany l.d.
akwaforta, 23x29.5 cm

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Bolków (1921)

sygnowany l.d.datowany na płycie p.d.
akwaforta, 23x29.5 cm

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

UNIWERSYTET WE WROCŁAWIU, 1911

akwaforta, akwatinta, 60x46cm
sygnowana na płycie monogramem "HU" i "1911", u dołu ołówkiem "Hugo Ulbrich"

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Ratusz we Wrocławiu, 1903

akwaforta z akwatintą
57x78,8cm, sygn. u dołu po prawej: "Hugo Ulbrich 03"

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

Ratusz i Dwór Artusa w Gdańsku, 1909

akwaforta,
70 x 51 cm
sygnowany p.d. monogramem: "HU 1909"
l.d.: "Originalradierung von Hugo Ulbrich" śr.d.: "L. Angerer Berlin impr." p.d.: "Verlag von Stiefbold & Co. in Berlin"

ULBRICH Hugo (1867 - 1928)

akwaforta,
70 x 51 cm

liczba obiektów: 17