1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

FRYDERYK CHOPIN, 1910

Odlew: Bracia Łopieńscy
Plakieta, brąz, 23 x 16,7 cm
Sygnowany CM; puncowanie: BR.ŁOPIEŃSCY

cena wywoławcza: Wykup abonament

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

POPIERSIE FELIKSA NAŁĘCZ-CICHOCKIEGO, 1919

Brąz, relief, śr. 34,5 cm
Sygnowany: C.Makowski.11.VI/19.

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

FRYDERYK CHOPIN, 1910

Odlew: Bracia Łopieńscy
Plakieta, brąz, 23 x 16,7 cm

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

FRANCISZEK BAYTEL

Brąz, śr. 33 cm
Wyryte: C.Makowski 6.I.1921; Franciszek Baytel
Znak odlewni: Br. Łopieńscy / Warszawa
Stan zachowania: perforacja na zawieszkę

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Brąz, relief, śr. 34,5 cm

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Śpiący pies, oryginał 1903, odlew 1 ćw. XX w.

figura leżącego psa, o łapach położonych wzdłuż pyska
brąz, dł. 18 cm; odlew - redukcja firma Bracia Łopieńskich

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

PLAKIETA, ODZYSKANIE BAŁTYKU, 1921

Brąz odlewany, relief, śr. 26 cm
Kontra, zawieszka,
Sygnowany na rewersie nieczytelnie
Jedna z ostatnich prac Czesława Makowskiego, publikowana w Warszawskim Pamiętniku Numizmatycznym, r. 2012 str 126 poz 14

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Śpiący pies, 1905 r.

brąz, wymiary: 5 x 19 x 8 cm
sygnatura: `CM (monogram wiązany) 1905`

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Plakieta z portretem Adolfa Dygasińskiego

prostokątna, z reliefowym popiersiem brodatego mężczyzny, zwróconego profilem w prawo; z lewej strony wzdłuż krawędzi ryty napis: "ADOLF DYGASIŃSKI"; na podcięciu ramienia - sygn.: "CMAKOWSKI / 1903";
brąz, odlew patynowany; 18,4 x 15,1 cm.
Warszawa, 1903

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Warszawa, 1903

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Popiersie mężczyzny

gips, wys. 29,5 cm;
od frontu wiązana sygn. CM i data 1908

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Plakieta z popiersiem mężczyzny

starszy mężczyzna, w lewym profilu; łysawy, z zarostem; sygn. na podcięciu popiersia: "CM 1913";
gips,
22,2 x 17,4 cm;
Warszawa, 1913.

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Plakieta z wizerunkiem Fryderyka Chopina

wg Jan SERKOWSKI (1831-1910) odlew
popiersie reliefowe, w profilu zwróconym w prawo; w lewym górnym narożu prostokątnej plakiety ryty napis: "F. CHOPIN"; w lewym dolnym narożu sygn.: "C.M. / 1903"; niżej ozn. wytwórni: "J. SERKOWSKI";
stop metali, odlew galwanizowany miedzią;
wys. z uszkiem 15,8 cm, szer. 11,4 cm;
Warszawa, firma Jana Serkowskiego, 1903;

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Plakieta z popiersiem Adama Mahrburga

brąz, odlew;
wys. 20 cm (z uszkiem 22 cm); szer. 16 cm.
Warszawa, zakład brązowniczy Edwarda Krasnosielskiego, 1905.
Adam Mahrburg (1855-1910) - filozof, przedstawiciel tzw. pozytywizmu warszawskiego, pedagog, pisarz.

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Medalion z popiersiem Bolesława Prusa

cyna, odlew;
wys. 27 cm, szer. 22,5 cm.
Warszawa, 1897

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Popiersie mężczyzny

gips,
wys. 29,5 cm;

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

Plakieta - Józef Tokarzewicz

prostokątna, z popiersiem w lewym profilu;
wzdłuż lewej, pionowej krawędzi napis: "JÓZEF TOKARZEWICZ (I.T. HODI);
na podcięciu popiersia sygn. "CM / 1905"; na odwrocie owalny znak odlewni z napisem: "S.K. HELLICH / WARSZAWA";
odłamane uszko do zawieszania;
brąz, odlew patynowany; wys. 19,5 cm, szer. 15,5 cm;
Warszawa, firma Stanisława K. Hellicha, 1905.
Józef Tokarzewicz, ps. Hodi (1841-1919) - publicysta, krytyk literacki, uczestnik powstania styczniowego.

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

popiersie reliefowe, w profilu zwróconym w prawo; w lewym górnym narożu stop metali, odlew galwanizowany miedzią;
Warszawa, firma Jana Serkowskiego, 1903; Fabryka Lamp i Brązów założona w 1867 przez Jana Serkowskiego (1831-1910), prowadzona następnie przez syna, również Jana, przetrwała aż do roku 1943.

MAKOWSKI Czesław (1873-1921)

IGNACY PADEREWSKI, 1900

Brąz patynowany; 26 x 20 cm
Sygnowany p.d.: C. Makowski | 1900.
Wzdłuż lewej krawędzi napis: IGNACY PADEREWSKI

liczba obiektów: 25