1 zł
2 600 000 zł
/7

KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA Bogna (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Koksownia z cyklu Górny Śląsk, 1947 r.

drzeworyt/papier, 14,8 x 19,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'BGKrasnodebskaGardowska', datowany l.d.: '1947'

cena wywoławcza: Wykup abonament

"Kościółek", 1932 r.

drzeworyt/papier, 19,5 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'BKrasnodębska Gradowska', datowany l.d.: '1932'
na odwrociu nalepka autorska: 'Bogna Krasnodębska Gradowska | Warszawa | Senatorska 10 | No 6 "Kościółek" | drzeworyt.'

z cyklu Górny Śląsk, 1947

drzeworyt, karton; 15 x 20 cm;
sygn. pod klockiem p. d. "Bog. Krasnodębska-Gardowska", l. d. "1947".

WIĘCIERZ, 1931

Drzeworyt, papier; 33 x 24,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: BGKrasnodębska-Gardowska

Zima, 1935

drzeworyt trójbarwny, papier; 18 x 13,5 cm (wymiar odbitki),
20 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BGKrasnodębskaGardowska (ołówkiem);
tytuł i dat. l. d.: 1935 Zima (ołówkiem);
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej: Specjalna pracownia ram / OPRAWA OBRAZÓW / Wacława Kozarzewskiego / w WARSZAWIE / Marszałkowska 61. tel. 980 93.

Buk, 1933-35 r.

drzeworyt/papier, 26,5 x 21,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B KrasnodębskaGardowska', datowany i opisany l.d.: '1933-35 Buk'

Goły powrót

węgiel, papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: B. Krasnodębska, u góry odręczny napis: GO/ŁY POWRÓT

Las, 1960

Drzeworyt, odb. pł.: 442 x 196 mm, sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. Las 1960. Praca po konserwacji. Lit.: Pietrzak Agata, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska Gardow-ska, W-wa 1999, kat. 136.

Ogród, 1962

Drzeworyt; wym. planszy: 265 x 310 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna-Krasnodębska Gardowska, W-wa 1999, kat. 147.

Maska VI, 1966

Linoryt barwny; wym.: 305 x 255 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Maska VI 1966. Grafika po konserwacji. Niczym pod wpływem sztuki Aborygenów usypujących obrazy z malutkich kamyków i piasku, zakomponowała artystka portret - maskę używając naturalnej barwy ziemi. Ochra i ugry poprzecinane ciemnymi ornamentalnie potraktowanymi elementami w całości stanowią dzieło o dużych walorach dekoracyjnych. Powiązanie ze sztuką pierwotną zarówno w formie jak i barwie nadaje pracy dodatkowej wartości. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasno- dębska-Gardowska:, W-wa 1995, poz. 162. Rzadkie.

Afro, 1961

Drzeworyt; wym.: 380 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Afro 1961; odb. nr 4/20.
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", 1995 Warszawa.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Ptaki w sidłach II, 1958

Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 148 mm; sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d. tytuł i data. Odbitka autorska (ea).
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 126.

Wylęgarnia kur, 1950

Drzeworyt na bibule; wym.: 200 x 148 mm; sygn. na autorskim pp l.d.: Bogna Krasnodębska-Gardowska "Wylęgarnia kur". Na marginesie nota wydawnicza; praca wykonana dla "Życia Literackiego".
Lit.: A. Pietrzak, s. 68, poz. 31.

Demonstracja w Zagłębiu Dąbrowski w 1905 roku, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 152 x 198 mm; grafika opisana ołówkiem na dolnym marginesie, sygn. oł. śr.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; praca wykonana dla "Życia Literackiego".

Stacyjka, 1925 r.

drzeworyt barwny/bibułka, 16 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B Krasnodębska', datowany l.d.: '1925'

- Agata Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu, Warszawa 1999, poz. 8 (il.)

NARODZINY WENUS, 1963

Drzeworyt, papier; 38 x 31,5 cm (arkusz)
Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Narodziny Wenus 1963 BKrasnodębskaGardowska
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

Widok ze Szlembarku na Tatry, 1930

Akwarela, karton; wym.: 23,8 x 33,5 cm; sygn. oł. p.d.: BKG 30. Na odwrocie obszerny opis kolekcjonerski ołówkiem; sygnatura późniejsza - akwarelę odnaleziono podczas likwidacji domu artystki w Szlembarku i wtedy została przez nią podsygnowana.

Ptaki w sidłach IV, 1958

Drzeworyt na bibule; wym.: 245 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: BKrasnodębska, l.d.: data i tytuł. Lit.: A. Pietrzak,“Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 128.

Maska IV, 1965

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 330 x 305 mm; sygn. oł. p.d.: B Krasnodębska-Gardowska, l.d.: data i tytuł; egz. 2/10. Na odwrocie (dolny margines) pieczątka zezwalająca na wywóz pracy za granice. Lit.: A. Pietrzak,“Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1995, poz. 160.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

drzeworyt barwny, tempera na bibułce, 13,2 x 9,5 cm,
sygnowany pod klockiem ołówkiem "13. BogKrasnodębska".

Reprodukowany: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog prac…, Warszawa 1999 Biblioteka Narodowa, il. 1 na s. 47 (w katalogu poz. 3).
Minimalne zagięcia papieru.

/7
liczba obiektów: 121