1 zł
2 600 000 zł
/5

CHODOWIECKI Daniel Mikołaj (1726-1801)

Król pruski Fryderyk II przyjmujący Generała Ziethena

miedzioryt/papier, 27 x 32 cm (zadruk)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Konny portret dyrektora teatru, ok. 1780 r.

tusz, gwasz, papier, 13,5 x 16,5 cm
sygn. p. d.: Chodowiecki
ubytki papieru w dwóch miejscach przy krawędziach

Portret konny Fryderyka II von Hohenzollern, ok. 1776 r.

olej, płyta mosiężna, 19,5 x 13,5 cm
na odwrocie kartka z odręczną adnotacją w jęz. angielskim, datująca obraz na rok 1760

Satyr z fletnią

tusz, papier, 7,6 x 5,7 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: D. Chodowiecki

Kara

akwaforta/papier, 13,5 x 7,5 cm
sygnowany na płycie l.d.: 'D:Chodowiecki tr & fc'
opisany na odwrociu: 'E. 570 [napisy w języku rosyjskim]'

Scena rodzajowa

akwaforta/papier, 16 x 9,3 cm
sygnowany na płycie l.d.: 'D.Chodowiecki'
pod kompozycją opis w języku niemieckim

Trzech mężczyzn we wnętrzu

akwaforta/papier, 12,4 x 6,7 cm
sygnowany l.d.: 'D:Chodowiecki tr & fc'

Para przy łożu śmierci

akwaforta/papier, 12 x 6,7 cm
sygnowany na płycie l.d 'D:Chodowiecki: del & fc'
opisany l.g.: 'Clarisa (?) VIII T. S. 308', opisany p.g.: 'XXIII'

Portret I.I. Engela

akwaforta/papier, 15,3 x 9,3 cm
sygnowany l.d.: 'D:Chodowiecki ad ver des & f'

Portret I. A. Eberharda, 1778 r.

akwaforta/papier, 16,5 x 10,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'D.Chodowiecki des: & fc: 1778'

Scena rodzajowa

akwaforta/papier, 4 x 14,6 cm (zadruk) 15 x 26 cm (arkusz)
na odwrociu pieczęć: 'CHODOWIECKI ERBEN'

Rysunki i akwarele

Berlin 1885
karta tytułowa, biografia ze spisem ilustracji, 20 numerowanych tablic z faksymile 98 dzieł w formie wklejek, niektóre barwne, 49 x 34 cm, teka ozdobna wydawnicza, duża, tłoczona sygnatura artysty na licu.
Stan zachowania: przetarcia i zabrudzenia teki, brak górnego skrzydełka teki, naddarcia dwóch pozostałych, stan tablic bardzo dobry.

Niezwykle rzadki zbiór prac, urodzonego w Gdańsku Chodowieckiego nigdy wcześniej, ani później w Polsce nie wydany.

Teka 35 rycin

miedzioryt, papier, różne wymiary, niektóre prace umieszczone na jednej, wspólnej planszy;
wymiar planszy: 35 x 25 cm;
karty numerowane, strona tytułowa z komentarzem do grafik, teka płócienna, zielona ze złotym napisem: D. Chodowiecki;
teka nr 239 z 300, wyd.: Holbein=Verlag / Mu¨nchen,1915

Kobiety nad rzeką

ilustracja do opowiadania "Najważniejsza chwila w życiu Minny", 1794 r.;
rycina tytułowa do czasopisma "Leipziger Monatsschrift";
akwaforta, papier, 15,8 x 9,4 cm (odcisk płyty), sygn. p. d: D. Chodowiecki del: 86 Sc: 1794

Pracownia malarza (Cabinet d’un peintre), 1771 r.

rycina przedstawiająca rodzinę Daniela Chodowieckiego;
akwaforta, papier, 18 x 23 cm (odcisk płyty), sygn. na płycie l. d.: Gravè par D. Chodowiecki a Berlin en. 1771

Wesoła zabawa przy stole, 1788 r.

ilustracja do powieści Ch. Bretznera "Życie pewnego łajdaka";
akwaforta, papier, 13,8 x 9,2 cm (odcisk płyty), sygn. l. d: Chodowiecki del., p. d: Geyser sc.;
w oprawie

Zajęcia dam (Occupations des Dames), 1780 r.

6 rycin (brak pozostałych 6 z serii);
akwaforta, papier, wym. kompozycji 8 x 4,9 cm;
każda rycina sygn. l. d.: D Chodowiecki del. & sculps.

Tablica XXXII

miedzioryt/papier 17 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie p.d.: 'D. Chodowiecki', opisany 'Tab. XXXII' oraz 'Schulter.'

Tablica I

sygnowany na płycie l.d.: 'D. Chodowiecki del:', opisany: 'Tab I' oraz 'D. Berger Felper'

/5
liczba obiektów: 98