1 zł
2 600 000 zł

FRITZ Hermann Daniel Max (1873 Neuhaus (Turyngia) - 1948 Drezno)

Ujeżdżanie rumaka

brąz patynowany; wys. 10,5 cm, szer. 2,7 cm, głeb. 8,3 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.

cena wywoławcza: Wykup abonament

NA WOLNOŚCI, Lorenz Hutschenreuther A.G., po 1955

Porcelana malowana podszkliwnie; 28,5 x 38,5 cm
Sygnatura: stempel z napisem Hutschenreuther Selb Germany Kunstabteilung |
nalepka z napisem Hutschenreuther KUNSTABTEILUNG [... ] Selb

GROTESKOWY TERIER, Rosenthal, lata 30-te XX w.

Fajans delikatny malowany podszkliwnie; wys. 18 cm
Sygnatura: drukowana podszkliwnie błękitem napis: Rosenthal z dwiema różami i koroną, pod spodem napis: Bavaria Ą N Ą | wycisk w masie porcelanowej: 37

NA WOLNOŚCI, Lorenz Hutschenreuther

A. G. Selb-Bayern, po 1955
Porcelana szkliwiona, farby podszkliwne; 28,5 x 38,5 cm
Sygnowana na spodzie stemplem z napisem Hutschenreuther | Selb |
Germany | Kunstabteilung
oraz nalepką z napisem Hutschenreuther |
KUNSTABTEILUNG | [... ] | Selb.

CHŁOPIEC PRZESKAKUJĄCY PRZEZ SATYRA, 1920-1938

Selb Bawaria
Porcelana, złocenia na podstawie
Wys. 36 cm; średnica podstawy 12 cm
Sygnatura ryta podszkliwnie: MHFritz
Sygnatura wytwórni: Hutschenreuther Selb Bawaria, lew nad literami "L.H.S."

CZAPLA, ok. 1954 r.

Rosenthal
Porcelana, wys. 26,5 cm
Sygnatura wyciskana na spodzie: M. H. FRITZ; oraz drukowana: Rosenthal pod koroną | SELB - PLÖSSBERG | BAVARIA - GERMANY; handgemalt
Stan zachowania: drobne uzupełnienia na ogonie

PUTTO Z CHARTEM, 1937 r.

Rosenthal
Porcelana, wys. 17,5 cm
Sygn: wyciśnięty numer modelu - "1282"; nadruk, "Rosenthal" pod koroną | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB; na cokole wyciśnięty monogram wiązany: "MHF."

JELONEK Z SARNĄ, 1940 r.

Porcelana, Rosenthal, wys. 30,3 cm
Sygnatura ryta na spodzie: M. H. Fritz

Max D. H. Fritz współpracował z następującymi wytwórniami: Miśnia Hutschenreuther, Rosenthal (od 1930 r.).

PUTTO Z KÓZKĄ, 1948 r.

Porcelana, Rosenthal, wys. 20 cm
Sygnatura wyciskana na podstawie: monogram wiązany MHF
Drobna naprawa.
Model ten reprodukowano w: Dieter Struss, Rosenthal. Service, Figuren, Zier - und Kunstobjekte, Augsburg 1995, str. 77.

liczba obiektów: 9