1 zł
2 600 000 zł
/24

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole

akwarela, tusz, papier, 48 x 32,5 cm
sygn. p. d.: majaberezowska

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Egipskie impresje, ok. 1970

akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
obraz przed konserwacją.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rodzina, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 61 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'maja berezowska 62'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Diana i śpiący pasterz

akwarela, ołówek/papier, 13,2 x 18 cm
opisany l.d.: 'Diana i śpiący pasterz', sygnowana i opisana na passe-partout: 'wdzięczna Maja | Panu Jerzemu Pomianowskiemu'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z tulipanami, 1939 r.

olej/płótno, 67 x 60 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'Berezowska | 1939'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk

akwarela, papier, 13,5 x 10 cm,
sygn. p.d.: znakiem artystki

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tulipan

akwarela, papier, 14 x 20, 5 cm,
sygn. p.d.: znakiem artystki, opisany l.d.: Tulipan

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W kąpieli, 1969

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm w świetle passe – partout
sygn. śr.d.: "Maja 69"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Bania, 1969

sygn. p.d.: "Maja 69"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy akwarium - ilustracja do książki Co to było za dziecko Jana Żabińskiego, 1959 r.

tusz/papier, 28 x 18 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d. 'maja 59'
u dołu ołówkiem notatka edytorska, na odwrociu opisany ołówkiem

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Malarz i modelka

akwarela, tusz/papier, 49,5 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'maja'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Rycerz z damą, lata 60 -70

akwarela, tusz, papier, 51 × 42 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z paziem (1970)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
49.5x40 cm

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Scena kąpieli

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20 cm
sygn. śr.d.: „maja Berezowska”

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Okrągły stół, ok. 1960

piórko, tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Król Indii tańczy ze świątynną tancerką, ok. 1975

akwarela, papier; 36 x 26 cm;
l. d. napis: majaberezowska / Król Indii / tańczy / ze / świątynną / tancerką;
l. g. dedykacja: miłej mojej / Janeczce / od Mai / na / 22/V .75.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ZWYCIĘZCA

Tusz, piórko, akwarela, papier; 17,5 x 20 cm
Sygnowany l.d.: połączone symbole Marsa i Wenus, p.d.: LE VAINQEUR

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RYCERZ I HURYSY

Tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 35 cm
Sygnowany p.d.: majaberezowska
Na odwrocie stempel „Plastyka” / Spółdzielnia Pracy Twórczej Polskich Artystów Plastyków / Galeria Plastyki Współczesnej

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

PARA PRZY KRZEŚLE

Tusz, piórko, akwarela, papier; 25 x 21 cm
Sygnowany p.d.: maja

/24
liczba obiektów: 471