PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
tusz, kredka, gwasz, papier, 33,5 x 36,3 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, kredka, akwarela, papier, 22 x 32 cm
sygn. p. d.: H. Płóciennik
akwarela/papier, 50 x 36 cm,
sygnowany l.d.: 'H.Płóciennik',
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Płóciennik | 03',
oprawiony
olej/płótno, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany l.g. 'H.PŁÓCIENNIK 79'
technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.
technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1995.
Autocynkografia; 58,5 x 46,5 cm;
sygn. i opisane d.: "Autoportret I" Autocynkografia 1979 (H.P.) Henryk Płóciennik.
Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005
technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.
akwarela/papier, 36,5 x 50 cm, oprawiony (51 x 60 cm z ramą),
sygnowany i datowany l.d: 'H. Płóciennik 97'
*droit de suite
Trębacz. Adi Jazz Festiwal 2016
sygn. p.d.
linoryt (15/50)
47x36.7 cm
linoryt / papier
wym. 69 x 61 cm
monotypia/karton, 45 x 33 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik.'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +60" (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)
autocynkografia/karton, 61,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Ogród dla Emilii" (A.P.) autocynkografia 1990 Henryk Płóciennik'
44,5 x 32 cm (zadruk)
sygn. dat. p.d.
tusz, papier
17.5x24 cm
sygn. p.d. dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
30.1x24.8 cm