1 zł
2 600 000 zł
/28

PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)

Akt

tusz, kredka, gwasz, papier, 33,5 x 36,3 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt leżący

tusz, kredka, akwarela, papier, 22 x 32 cm
sygn. p. d.: H. Płóciennik

Akt, 2003r.

akwarela/papier, 50 x 36 cm,
sygnowany l.d.: 'H.Płóciennik',
sygnowany i datowany p.d.: 'H.Płóciennik | 03',
oprawiony

Miesiąc miodowy, 1979 r.

olej/płótno, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany l.g. 'H.PŁÓCIENNIK 79'

Akt leżący, 1996

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.

Ona, 1995

technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1995.

Monotypia +, 2011

monotypia, karton szary; 60,5 x 46,5 cm (całość);

Arcydzieło I, 1979

Autocynkografia; 58,5 x 46,5 cm;
sygn. i opisane d.: "Autoportret I" Autocynkografia 1979 (H.P.) Henryk Płóciennik.

Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005

technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.

Akt, 1997r.

akwarela/papier, 36,5 x 50 cm, oprawiony (51 x 60 cm z ramą),
sygnowany i datowany l.d: 'H. Płóciennik 97'

*droit de suite

Trębacz. Adi Jazz Festiwal 2016

sygn. p.d.
linoryt (15/50)
47x36.7 cm

Ero V (1971)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
38.2x25.1 cm

ŁANY, 1963

linoryt / papier
wym. 69 x 61 cm

Monotypia +, 2009 r.

monotypia/karton, 45 x 33 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik.'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)

Monotypia + 60, 2009 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +60" (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)

Ogród dla Emilii , 1990 r.

autocynkografia/karton, 61,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Ogród dla Emilii" (A.P.) autocynkografia 1990 Henryk Płóciennik'
44,5 x 32 cm (zadruk)

sygn. na odwrociu
olej, płótno
65x92 cm

Akt (1995)

sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, płótno
46x81 cm

Akt (1986)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
17.5x24 cm

Ero III (1971)

sygn. p.d. dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
30.1x24.8 cm

/28
liczba obiektów: 559