1 zł
2 600 000 zł
/3

JURKIEWICZ Andrzej (1907-1967)

Dafnis i Chloe

akwaforta/papier, 22,3 x 24,9 cm (zadruk)
sygnowana i opisana ołówkiem u dołu: 'akwaforta Dafnis i Chloe Jurkiewicz'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety, ok. 1946 r.

litografia, papier, 31,6 x 23,6 cm,
sygn. ołówkiem Jurkiewicz

Portret kobiety

litografia, papier, 32,5 × 23,5 w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Jurkiewicz oraz opisany l. d.: 1946 duży nakład „Głos Plastyków”

Trzepaczki, 1935

akwaforta, papier; 21 x 25 cm (wymiar kompozycji),
34,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. dat. i opisany u dołu l. d.: agwaf 10/30 (ołówkiem),
śr. d.: "Trzepaczki" 1935 (ołówkiem), p. d.: Jurkiewicz (ołówkiem).

Kompozycja dwustronna

olej, tektura; 69 x 50 cm;
sygn. z każdej strony p. d.: Jurkiewicz.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1965

olej na płótnie, 100 x 74 cm,
sygnowany p.d. "A. Jurkiewicz", na odwrocie wymiary pracy, data: "1965" i liczba "27".

Pejzaż z Harendy, 1951/1952

olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jurkiewicz;
na odwrocie opis czarną kredką: 71 (w okręgu) / 1951 - 2/ 45x55.

Przedmieście, lat 30.

Akwaforta; wym. komp.: 262 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1965

olej na płótnie, 100 x 74 cm, sygnowany p.d. "A. Jurkiewicz", na odwrocie wymiary pracy, data: "1965" i liczba "27".

Pucybut, 1933 r.

akwaforta/papier,31 x 24,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jurkiewicz'

Latarnik

kamienioryt/papier 26 x 20 cm (zadruk)

stan zachowania: rozerwany prawy margines przedstawienia

Portret kobiety, ok. 1935

autolitografia, papier; 26,5 x 16,6 cm;
sygn. ołówkiem p. d.

ABSTRAKCJA, 1967 R

papier/tusz, bibułka naklejona na papier,
34,5 x 23,2 cm
sygnowany p.d.: Jurkiewicz 67
na odwrocie nalepka wystawowa: Muzeum Narodowe w Warszawie Wystawa "Andrzej Jurkiewicz" 24.XI.1980 - 4.I.1981/ kat.III.37

ABSTRAKCJA, 1967 R

papier/tusz, 48 x 36 cm
sygnowany p.d.: Jurkiewicz
na odwrocie nalepka wystawowa: Muzeum Narodowe w Warszawie Wystawa "Andrzej Jurkiewicz" 24.XI.1980 - 4.I.1981/ Kat.II.233

Kwiaty w dzbanku

olej, karton; 47,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Jurkiewicz
Na odwrocie fragment kompozycji z uśmiechniętym starcem (gwasz).

Portret kobiety, lata 30. XX w.

litografia/papier, 31,6 x 23,6 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: Jurkiewicz`

Skok wzwyż

akwaforta, sucha igła/papier, 30 x 38 cm
sygnowany i opisany u dołu: `Grafika zdobyła I nagrodę na Olimpiadzie w USA` i `Jurkiewicz`

Finisz, lata 50.

Akwaforta; wym. komp.: 240 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz, l.d. tytuł. Rzadka praca, nie notowana w podstawowej literaturze.

Finisz, lata 50./60.

Akwaforta;
wym. komp.: 240 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Jur?, l.d. tytuł. Rzadka praca, nienotowana w podstawowej literaturze.

Portret kobiety, lata 30.

Litografia;
wym.: 260 x 163 mm;
sygn. oł. p.d.: Jurkiewicz.

/3
liczba obiektów: 50