1 zł
2 600 000 zł
/10

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Murat do spektaklu Czupurek wg Benedykta Hertza, 1958 r.

akwarela, ołówek, gwasz/papier, 35,5 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MURAT | mbog 58'

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Sroka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

ołówek, akwarela/papier, 34,5 x 25 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'SROKA | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Kaczka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

ołówek, akwarela/papier, 35 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KACZKA | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Gęś do spektaklu Czupurek, 1958 r.

akwarela, ołówek/papier, 35,5 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'GĘŚ | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Kwoka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'KWOKA | mbog 58.'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

B-II, 1977

akryl, płyta aluminiowa
60 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płycie l.g.: MARIAN BOGUSZ – WARSZAWA | „B-II“ – ALUMINIUM + AKRIL | 0.60 x 0.80 M – 1977
poniżej pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę;
w l. g. rogu: 47 [w kółku], obok pionowa strzałka

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno, 100 x 130 cm
opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN 1961 100 X130 "WAHADŁO" wł. prof. WALICKI

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 13, 5 x 20,5 cm,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: mb 59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 14 x 19 cm,

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Płaszczyzny i rytm, 1963

olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MARIAN BOGUSZ /
"PŁASZCZNY I RYTM" (SIC!) / 1.30 X 1.00-1963 / IWONIE / mbogusz 1964.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOMPOZYCJA 21, 1964

olej, płótno, collage, deska
123,5 x 99,5
sygn. na odwrocie na płótnie: mbogusz | 64. | KOMPOZYCJA | 21 | 1.20 x 101
przed sygnaturą pionowa strzałka
Na odwr. na płótnie nalepka DESY z danymi obrazu i wyst. w Musée Tel Aviv oraz cyfrą 2 [w kółku] powtórzoną na nalepce umieszczonej na dolnej listwie.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

bez tytułu, 1970

technika własna, olej, fumage / płótno
81 × 60 cm
opisany na odwrociu z dedykacją: MARIAN BOGUSZ | DLA | MAJKI I JANA | DOBSONÓW | 2.VI.70 | mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

"Żółty", 1961 r.

olej/płótno, 132,5 x 52 cm (wymiary oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘BOGUSZ MARIAN / 1,30 X 0,5 / “ŻÓŁTY” / 1961 / “GELB” / Warszawa / Jankowi / Marian / 28.V.63’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BOGUSZ MARIAN / 1,30 X 0,5 / "ŻÓŁTY" / 1961 / "GELB" / Warszawa /Jankowi / Marian / 28.V.63 "

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1975 r.

tusz/papier naklejony na tekturę, 25,5 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 75'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

EPITAFIUM DLA J. ARPA, 1966-1970 r.

olej/płyta, 85 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN | „EPITAFIUM DLA J. ARPA” | 1966 - 70 | 0,75 X 0,85 | dedykacja | wskazówka montażowa

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz w czerni, 1958 r.

olej/płótno, 81 x 107 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'mbog | 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz XIII, 1977

akryl, aluminium, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: MARIAN BOGUSZ – WARSZAWA / „B – XIII” - ALUM + AKRIL / 0.80 X 0.60 – 1977

BOGUSZ Marian (1920-1980)

OBRAZ Z 102 PUNKTAMI, 1969

(BILD MIT 102 PUNKTEN)
olej, płótno, gwoździe z kolorowymi główkami
165 x 165 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: MARIAN BOGUSZ | WARSZAWA | „BILD MIT 102 PUNKTEN“ - 1969 | 1.65 x 1. 65 | T.: (KERZENFLAME + OL+ NAGEL) | mbogusz | (MALERWOCHE IN EISENSTADT)
obok po lewej pionowa strzałka

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm przestrzeni, 1959

technika własna (kredka, akwarela), papier; 21,4 x 30,3 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: MBogusz 59
na odwrocie napis: MARIAN BOGUSZ/ "RYTM PRZESTRZENI"/ -RYSUNEK-1959-

/10
liczba obiektów: 181