1 zł
2 600 000 zł

BENEDYKTOWICZ Janusz (1918 - 2001)

Zestaw 5 grafik

1. Wieża Zygmuntowska, akwaforta, papier, 15 × 9 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem. p. d.: Janusz Benedyktowicz; l. d.: 24/30
2. Fragment Katedry na Wawelu, akwaforta, papier, 14 × 8,5 cm w świetle passe-parotut,
sygn. ołówkiem. p. d.: Janusz Benedyktowicz; l. d.: 23/30
3. Fragment Katedry, akwaforta, papier, 14 × 8 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem. p. d.: Janusz Benedyktowicz; l. d.: 8/20
4. Norbertanki, akwaforta, papier, 15 × 14,5 cm w świetle passe- partout,
sygn. ołówkiem. p. d.: Janusz Benedyktowicz; l. d.: 15/20
5. Widok na Wisłę, akwaforta, papier, 10 × 14 cm w świetle passe- partout,
sygn. ołówkiem. p. d.: Janusz Benedyktowicz; l. d.: 16/20

Na odwrocie każdej z prac etykietka ze Związku Polskich Artystów Plastyków
Zakłady Artystyczne „Art” w Krakowie – Galeria Sztuki/ul. Floriańska/No 34 z opisem pracy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sąd Parysa

akwarela, papier, 17,5 × 22 cm w świetle passe-partout
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: JANUSZ BENEDYKTOWICZ

Eroticon

grafika, papier, 14,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Janusz Benedyktowicz/ 1918-2001 oraz l. d.: "Eroticon", 2/20

My fair Lady

olej, płyta pilśniowa, 75,5 x 52 cm,
sygn. l.d.: Janusz Benedyktowicz; Na odwrocie Janusz Benedyktowicz 1978

Kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, papier, 15,5 × 10 cm (odcisk płyty), 24,5 × 17,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. ołówkiem. P. d.: Janusz Benedyktowicz

Wawel. Kurza Stopka, 1948 r.

akwaforta, papier, 12,5 × 8 cm (odcisk płyty), 18 × 13 cm (wymiar arkusza)
dat. l. d.: 1948 oraz sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz

Rudowłosa

technika własna, papier, 26 × 17 w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Janusz Benedyktowicz
na odwrocie: Janusz Benedyktowicz - "Rudowłosa" /plastikoryt

Zestaw 7 rycin, z których 6 przedstawiają zabytki Krakowa

1. Skałka, 1947
akwaforta, papier; 5,7 x 7,4 cm;
sygn. l. d.: Janusz Benedyktowicz - 1947. (ołówkiem);
2. Wawel. Kaplica Zygmuntowska, 1949
mezzotinta, papier; 13,5 x 8,9 cm;
sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz 1949 (ołówkiem);
3. Wawel. Kurza Stopka, 1948
akwaforta, papier; 12,1 x 8 cm;
sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz, (ołówkiem);
4. Wawel. Wieża Zygmuntowska, 1948
akwaforta, papier; 13,3 x 8 cm;
sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz 1948. (ołówkiem);
5. Kościół św. Barbary
akwaforta, akwatinta, papier; 11,7 x 11 cm;
sygn. i dedykacja p. d.: ... Benedyktowicz (ołówkiem);
6. Kościół Mariacki
akwaforta, papier; 14,8 x 9,5 cm;
sygn. p. d.: Janusz Benedyktowicz (ołówkiem);
7. Pejzaż z łodzią, 1950 (według obrazu Antoniego Gawińskiego)
mezzotinta, papier; 9,6 x 14,2 cm;
sygn. p. d.: ryt. Janusz Benedyktowicz - 1950 R., l. d.: mal. Antoni Gawiński. (ołówkiem)

My Fairlady, 1978

olej, płyta, 75,5 x 52 cm;
sygn. l. d.: JANUSZ BENEDYKTOWICZ; na odwrocie napis autorski: JANUSZ BENEDYKTOWICZ / " MY FAIRLADY" 1978 / OLEJ, 75 1/2 x 52 cm

My Fairlady, 1978

olej, płyta;
75,5 x 52 cm;

Skałka, 1947

Akwaforta; wym.: 57 x 74 mm; sygn. oł. l.d.: Janusz Benedyktowicz - 1947.

Wawel. Kaplica Zygmuntowska, 1949

Mezzotinta; wym.: 135 x 89 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz 1949, techn. l.d.

Wawel. Kurza Stopka, 1948

Akwaforta; wym.: 121 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz, l.d. dat.

Wawel. Wieża Zygmuntowska, 1948

Akwaforta; wym.: 133 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz 1948.

Kościół św. Barbary

Akwaforta, akwatinta; wym.: 117 x 110 mm; sygn. (w ramach dedykacji) oł. p.d.:

Kościół z Komorowic (Wola Justowska)

Drzeworyt; wym.: 160 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz, l.d. tyt.

Kościół Mariacki

Akwaforta; wym.: 148 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz; stan zachow.: grafika naklejona na karton.

Rakieta

Drzeworyt; wym.: 180 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Janusz Benedyktowicz.

Anioł Stróż

Litografia według obrazu Antoniego Gawińskiego; wym.: 138 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Janusz Benedyktowicz, l.d.: rys. Antoni Gawiński.

Madonna z Dzieciątkiem, lata 60.

Litografia według obrazu Antoniego Gawińskiego; wym.: 146 x 106 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Janusz Benedyktowicz, l.d.: rys. Antoni Gawiński.

liczba obiektów: 34