1 zł
2 600 000 zł
/6

KREÜTZ-MAJEWSKI Andrzej (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Martwa natura

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.g.: Kreutz-Majewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Para projektów kostiumów do baletu Petrushka Igora Stravinskyego, 1969 r.

akwarela, kolaż/papier, 69,5 x 49 cm [x2]
każdy z projektów sygnowany i datowany p.d.: '1969 | A. Majewski'; na odwrociu opisany: 'Andrzej Majewski | VI 1969 | "Petrushka" von Strawiński | Opera Cologne'

Bez tytułu,2001

olej, płótno, 50x70 cm

Martwa natura

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.g.: Kreutz-Majewski

Pierrot

miedzioryt/papier, 19 x 15 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'AMajewski'
36,5 x 33 cm (w świetle oprawy)

Kwiaty w wazonie

olej/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: [nieczytelne]

Kwiaty

olej/tektura, 41 x 19,5 cm
sygnowany p.d. [nieczytelny]
sygnowany i datowany na odwrociu: '1999 | Andrzej Kreütz Majewski'
na odwrociu autorska naklejka z notatką: '10 lipca 99 | Szanowny Drogi Panie | Macieju | mam nadzieję, że | obraz znajdzie uznanie w | pańskich oczach| Andrzej Kreütz Majewski', stempel autorski oraz stempel Galerii Jędrysiak w Zakopanem wraz z podpisem: '10.07.1999 Jędrysiak'

olej/papier, 42 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l.g.: 'Kreutz Majewski | [nieczytelnie]'

Projekt scenografii do przedstawienia teatralnego, 1955 r.

piórko, tusz, papier, 29, 5 x 42 cm,
sygn. i dat. p.d.: AM 1.I.1955

Pajac, 1960 r.- projekt kostiumu do opery

tech. mieszana, papier, 45 x 35 cm,
dat. l.g.: 20.IX.60

Akt przed lustrem, 1957 r.

tusz, papier, 30, 5 x 21 cm,
dat.p.d.: 22.IV.57, na odwrocie sygn.ołówkiem Andr. 19.IV. 1967

Pejzaż z trzema postaciami, 1956 r.

litografia, papier, 30,5 x 34,5 cm,
datowana na odwrocie ołówkiem 1956

Pejzaż fantastyczny, 1975 r.

akwarela/papier, 28 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Andrzej Majewski | I. 1975'

Mechaniczny ptak

sygn. śr.d.
technika mieszana, tektura
100x70 cm

Tragedia szkocka, Lady Macbeth

sygn. p.d.
technika mieszana, papier
69.5x49.5 cm

Klaun, 2003 r.

olej/tektura, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u góry 'A. Kreutz Majewski' i datowany p.d.: '2003'
na odwrociu dedykacja: 'Kochanej Danusi z Nowym | 2004 rokiem | Andrzej | Andrzej Kreutz Majewski | 2003 | Zakopane' oraz pieczęć autorska

/6
liczba obiektów: 103