1 zł
2 600 000 zł

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Sieben Holzschnitte zum Krieg, 1921/22

Siedem drzeworytów na temat wojny
drzeworyt, papier, wym. arkusza 65 x 47 cm,
każda praca sygn. ołówkiem p. d.: Käthe Kollwitz i opis. l. d.: 73/100;
wyd. Emil Richter, Drezno, egzemplarz 73/100

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Die Witwe I [Wdowa I], 1922-1923

Drzeworyt na papierze japońskim; wym.: 370 x 220 mm; sygn. oł. p. d.: Kathe Kollwitz; l. d.: 48/100. Stan zachowania: Po prawej stronie naddarcie marginesu, bez szkody dla odbitki; ślad załamania w 1/3 wysokości kompozycji. Grafika z jej pierwszej teki "Krieg" (Wojna), opublikowanej w 1923 przez Emila Richtera w Dreźnie. Artystkę za- inspirowały zobaczone w 1920 drzeworyty Ernsta Barlacha.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Głowa kobiety, 1905

akwaforta, miękki werniks,
38 x 28 cm (w świetle oprawy)

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Matka z dzieckiem

litografia, papier czerpany,
39 x 29 cm (w świetle oprawy); na odwrocie nalepka Gallery
of Fine Art/ Royal Academie (załamanie pionowe arkusza na osi).

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Matka z dzieckiem

litografia, papier czerpany,
39 x 29 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie nalepka Gallery of Fine Art/ Royal Academie (załamanie pionowe arkusza na osi).

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Wdowa I, 1922-1923

drzeworyt;
wym.: 370 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Kathe Kollwitz; odb. nr 48/100.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Głowa kobiety, 1905

miękki werniks;
wym. odb. pł.: 230 x 141 mm;
sucha pieczęć: AVD BECKE MUNCHEN 22; praca z kolekcji Jerzego Panka.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

La Carmagnole, 1901

akwaforta, akwatinta;
wym.: 580 x 400 mm;
sygn. pł. l.d.: Käthe Kollwitz rad., p.d.: Verlag E.A. Seenam Leipzig
Odbitka na grubym papierze, w l.d. części pęknięcie papieru, na odwrocie obca dedykacja.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Kobieta przy kołysce, 1897

akwaforta;
wym.: 276 x 147 mm;
sygn. pł.: Original radierung von Käthe Kollwitz; Druck Verlag der Gesellschaft E VERVOLT KUNST IN WIEN.
Stan zachowania: zbrązowienia na marginesach.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Głowa kobiety, 1905

miękki werniks;
wym.: 232 x 141 mm;
w p.d. rogu suchy tłok wydawcy A. von der Becka.
Dobra odbitka, świetnie zachowana.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Siedząca dziewczyna, 1892

akwaforta, miękki werniks;
wym.: 195 x 150 mm;
Dobrze zachowana odbitka.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Przy kościelnym murze, 1893

akwaforta;
wym.: 250 x 130 mm;
Odbitka naklejona na gruby karton.

KOLLWITZ Käthe (1867-1945)

Głowa kobiety, 1905

miękki werniks, odbicie płyty: 230 x 141 mm, sucha pieczęć: AVD BECKE MUNCHEN22.
Literatura: Klipstein 76V. Praca z kolekcji Jerzego Panka.

liczba obiektów: 13