1 zł
2 600 000 zł
/3

NOWOTNOWA Janina (Nowotna, Nowotny) (1883 - 1963)

Stary dom przy kościele św. Wojciecha, przed 1956 r.

drzeworyt/papier, 15,5 x 19,2 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Stary dom Janina Nowotnowa'
na odwrociu dedykacja: 'Kochanemu Jureczkowi | od starych przyjaciółek | 24. IV 1956 '

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty, 1938 r.

akwarela, ołówek, papier, 35 × 48 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Janina Nowotnowa/ 1938

WIDOK Z WAWELU NA KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA I PAWŁA

Drzeworyt, bibułka; 26,5 x 20,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Widok z Wawelu Janina Nowotnowa

Czerwone róże, ok. 1944

olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: Janina Nowotnowa.
Na odwrocie drukowana nalepka salonu sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z ul. św. Jana 3 w Krakowie, z tekstem atramentem: Data przyjęcia 1944 / Nowotnowa Janina / Róże czerwone / olej, 50 x 70 cm / nr 14300.

*opłata droit de suite

Bukiet w wazonie

olej, tektura, 52 x 70 cm,
sygn. p.d.: Janina Nowotnowa

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Targ z kwiatami

olej/sklejka, 34 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'Janina Nowotnowa'

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 34 x 48,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa

Kościół Św. Andrzeja w Krakowie, 1920

drzeworyt, papier; 24,4 x 18,8 cm;
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa

Piwonie

olej, tektura, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: Janina Nowotnowa

Martwa natura

akwarela, papier, 40 × 59 cm
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa

Martwa natura z białymi cyklamenami

olej, tektura; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: JANINA NOWOTNOWA

Martwa natura

olej, płyta; 50x65 cm

Estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Kwiaty polne w zielonym dzbanku, ok. 1950

olej, tektura; 33,3 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa

Portret kobiecy

akwarela, papier, 67 x 48 cm,
sygn. p.d.: J. Nowotnowa Lwów 1928. Stan - do konserwacji.

Katedra na Wawelu, ok. 1930

Drzeworyt; wym. komp.: 244 x 167 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa. Grafika z teki "Krakowskie kościoły", [ok. 1930]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 418. Grafika naklejona na karton podkładowy.

Kościół Franciszkanów w Krakowie, ok. 1930

Drzeworyt; wym. komp.: 237 x 188 mm; sygn. oł p.d.: Janina Nowotnowa, l.d. techn. Grafika z teki "Krakowskie kościoły", [ok. 1930]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 418.

Kramy przy kościele Dominikanów w Krakowie, ok. 1930

Drzeworyt kolorowany; wym. komp.: 246 x 189 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, l.d. techn. Grafika z teki "Krakowskie kościoły", [ok. 1930]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 418.

Kościół św. Katarzyny w Krakowie, ok. 1930

Drzeworyt; wym. komp.: 245 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, l.d. techn. Grafika z teki "Krakowskie kościoły", [ok. 1930]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 418.

Kościół św. Piotra w Krakowie, ok. 1930

Drzeworyt; wym. komp.: 248 x 189 mm; sygn. oł. p.d.: Janina Nowotnowa, tyt. l.d. Grafika z teki "Krakowskie kościoły", [ok. 1930]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 418.

Róże w wazonie

olej, tektura, 38 x 50 cm;
sygn. p. d.: Janina Nowotnowa

/3
liczba obiektów: 55