1 zł
2 600 000 zł
/7

MIANOWSKI Lucjan (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Akt na tle morza, 1974

litografia barwna, papier; 73 x 47 cm (wymiar odbitki), 93,2 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; "Akt na tle morza" (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej l. d.: Epr. d'a. (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zestaw 2 grafik

1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej wraz z tytułem l. d.: Epreuve d'a. "Akt na tle nieba" (ołówkiem);
2. Spacer na różowej łące - litografia barwna, papier; 70 x 49,7 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: Lucjan Mianowski (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Spacer na różowej łące" (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej l. d.: Epr. d'a (ołówkiem).

Akt na tle morza

litografia barwna, gwasz, papier,
72,5 × 41 cm (kompozycja), 76 × 46 cm w świetle passe-partout'
w l. d. ołówkiem: „Epr. d’a” „Akt na tle morza” (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem)

Prywatna plaża panny Niny, 1979 r.

litografia barwna, papier,
72,5 × 47,2 cm (kompozycja), 77,5 × 51 cm w świetle passe-partout
w l. d: „Epr. d’a”, pośrodku: „Prywatna plaża panny Niny” (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 79 (ołówkiem)

KATEDRA XII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 78 x 55,5 cm w świetle passe-partout
opisana oł. l.d.: epreuve d’artiste, śr. „Katedra XII”, p.d.: Lucjan Mianowski 62
(odbitka autorska)

Lustro, 1977 r.

autooffset/papier, 61 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 77' oraz opisany ołówkiem l.d.: '4/15 autooffset "Lustro"'

Spacer, 1974 r.

litografia barwna/papier, 82 x 55,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: ' Epr. d'a. "Spacer" Lucjan Mianowski 74'

Uśmiech, 1969 r.

litografia barwna/papier, 50 x 38 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "uśmiech" Lucjan Mianowski 69'

Spacer w Suchedniowie, 1978

serigrafia/papier, 76 x 44,5 cm w świetle passe – partout
sygnowany i datowany p.d.: "Lucjan Mianowski 78" oraz opisany l.d.: "Epr. d'a. "Spacer w Suchedniowie"

Bieg przez płotki, 1974

serigrafia/papier, 38,5 x 52 cm w świetle passe – partout
sygnowany i datowany p.d.: "Lucjan Mianowski 74" oraz opisany l.d.: "Epv. d'a. "Bieg przez płotki"

Kula (Sfera), 1972

litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 72, l. d.: Epr. d'artiste.

Akt we wnętrzu, 1974

litografia barwna, papier; 73 x 44 cm (wymiar odbitki),
81 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem), tytuł pośrodku u dołu: "Akt we wnętrzu" (ołówkiem); napis l. d.: Epreuve d'a (ołówkiem).

"Zachód słońca 9", 1967 r.

litografia barwna/papier, 60 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "Zachód słońca 9" Lucjan Mianowski 67'

"Deszcz", 1968 r.

litografia barwna/papier, 76,3 x 54 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 68', opisany wewnątrz kompozycji: 'deszcz' oraz l.d.: 'Epr. d'artiste'

"Tête-disque", 1968 r.

litografia barwna/papier, 50,5 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste „tête-disque”' Lucjan Mianowski 68'

Pejzaż księżycowy, 1964/1989 r.

litografia barwna/papier, 46 x 61 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 89', opisany p.d.: 'Épreuve d'artiste "Pejzaż księżycowy" 1964'

Bieg przez płotki, 1974 r.

litografia barwna/papier, 39 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 74', opisany l.d.: 'Epr. d'a. "Bieg przez płotki'

Głowa - głowa, 1968 r.

litografia barwna/papier, 51 x 36 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "głowa - głowa" Lucjan Mianowski 68'

Lekcja uśmiechu sentymentalnego

litografia barwna/papier, 51,5 x 35 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: „Lucjan Mianowski” oraz opisany d.śr.; „Lekcja uśmiechu sentymentalnego”

litografia barwna/papier, 79,5 x 35 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Epr. d.a./ Lucjan Mianowski

/7
liczba obiektów: 136